Home » Articole » Prezența la alegerile parlamentare a depășit 50% / Top județe la prezență: Harghita, Bihor, Sălaj, Covasna și Cluj / Bucureștiul, pe locul 25

Prezența la alegerile parlamentare a depășit 50% / Top județe la prezență: Harghita, Bihor, Sălaj, Covasna și Cluj / Bucureștiul, pe locul 25

Prezența la alegerile parlamentare a depășit 50% / Top județe la prezență: Harghita, Bihor, Sălaj, Covasna și Cluj / Bucureștiul, pe locul 25
sursa foto: Inquam Photos / Octav Ganea
Ascultă articolul

Prezența la alegerile parlamentare a depășit 50%, cu o oră și jumătate înainte de închiderea urnelor. Peste 9 milioane de români s-au prezentat la urne până la ora 19.25.

Cea mai mare prezență se înregistrează în județele Harghita, Bihor, Sălaj, Covasna și Cluj.

Capitala este pe locul 25 ca prezență, cu 46%.

În diaspora au votat până la această oră 683.567 de persoane, cei mai mulți în Italia, Marea Britanie, Germania, Spania și Moldova.

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole