G4Media.ro

Avertismentul unui medic pentru cei care cumpără iodură de potasiu de la…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

24 comentarii

  1. Atat de multe Beatrice!

  2. eu intreb fetele :

    buna , uite , am 1000 oameni in negru , ma urmaresc

    vrei sa iesim la o cafea ?

    ???

  3. o sa rasara Soarele si pe strada mea

    🙂

  4. aaa doar 1000

    eu am 2000 , ma urmaresc

  5. gata

    atmosfera fierbinte

  6. ce fata iese la o cafea

    cand esti urmarit de 1000 de oameni in negru ?

    • A intrebat de dvs?

  7. Păi să nu se mai vândă la liber și gata.

  8. De suviving kit sau kit de supraviețuire a auzit tanti asta? Lumea cumpără medicamentul de teama unui atac nuclear. Iar voi conform stilului românesc ați pus de o comisie.

  9. „in mod sigur exista o soluție națională”…

    Cucoana, euthyrox era cumparat la pret mic in ro si exportat in europa la pret chiar de 10x mai mare, si toti oficialii si farmaciștii dadeau vina pe pacienti pentru lipsa de la raft. Sa mai zic ca statul nu stie (grosolan, nu in detaliu) cati pacienți au nevoie de euthyrox? Ca cei cu tiroidita autoimuna nu pot primi reteta compensată, ca asa e protocolul? Ca unele farmacii refuza sa elibereze medicamentul celor care nu au reteta compensata?
    NB! Euthyrox e un medicament esential, care nu trebuie sa lipsească din tara. Anul 2019 a fost groaznic pentru cei care aveau nevoie de el, dar „autoritățile aveau totul sub control”

  10. solutie nationala :)0000 la fel ca vaccinarea ? :)))) incompetenii lui peste prajit

    • Adica, daca oamenii nu vor lua pastilele cu iodura pentru ca o sa vina niste inteligenti sa le spuna ca vor pati nu stiu ce peste cativa ani sau ca e o conspiratie globalista, cum a fost cu vaccinul, vreti sa spuneti ca asta va dovedi ca a fost o campanie 0000?

    • vezi ca s-a dat si pe vremea lui Ceausescu, ar trebui nostalgicii sa ia fara intrebari.

  11. România te lasă să mori ca un câine maidanez. Nu lua preventiv, dar nu strică să ai acasă, fiindcă România te calcă în picioare și apoi te scuipă, românii sunt un popor ticălos.

  12. „Stai linistit ca are statul grija” e o prostie .. nu stiu cine se apuca sa le ia preventiv, dar sa achizitionezi sa ai la indemana e alta discutie. Asa au aparut sacalii :
    Duminica : iodura de potasiu, HAYA LABS, 30 capsule vandute pe eMag de GVN SLTD = 30 lei
    Joi dimineata = 110 lei
    Joi la pranz = 120 lei
    Din „fericire” .. in cazul de fata e vorba de o firma din Bulgaria .. daca era romaneasca cred ca pretul era deja 200 lei

  13. „În mod sigur există o strategie naţională pentru asta” – tocmai ai bagat in panica tot poporu 🙂

  14. „Umbrela” lui iohannis vă apară de …
    „de toate alea, maică ” !
    – I-a colea o țuică, o bucată de slănină, sparge o ceapă ; că dacă, Doamne ferește, ďau ăia cu bombardeaua, să ne prindă cu burta plină…

    Apropo: baxurile cu paracetamol le-ați consumat ?

  15. Doamna doctor nu știe ce vorbește. Eu iau zilnic de când a început războiul, și în afară de o amorțeală de la brâu în jos și gușa care mi-a crescut cu vreo 8cm de atunci, nu am absolut nimic. Așa a fost și cu ivermectina, să nu luăm, dar eu am luat și nu am avut nimic, ba chiar părul de pe coadă îmi e și mai des și mai pufos.

  16. Cineva, medic de familie sau alt medic, da reteta fara discernamant, ca iodura de potasiu nu e la liber. Sau altcineva, de exemplu un farmacist, incalca regulile si da iodura de potasiu fara reteta.

  17. Daca e vreun atac nuclear, apoi ala nu va fi cu o bomba. Rusia a zis ca va lovi toate tarile NATO. Americanii vor raspunde in consecinta. Mii de bombe vor zbura in toate directiile. Planeta va fi distrusa. Eu zic sa cumparati foarte mult iod.

    • Accident nuclear .. la o centrala nucleara e o chestie.
      Un atac nuclear cu mii de bombe .. e alta chestie. ( nu cred ca sunt mii de bombe .. cateva sute probabil ).
      PS : Rusia nu vorbeste .. rusii vorbesc, putin vorbeste. Daca ai mesajul de la Rusia in care spune ca loveste cu nuclearele din dotare tarile NATO .. da’mi fw pe 0740-DND-STFU

  18. Vai de capul meu, oamenii stiu ei ce stiu, in sensul ca in alea doua ore cat sunt pastilele eficiente o sa vina dracu sa ne aduca noua pastile. Vorbiti de un plan national de parca in 2 ore ai timp sa distribui la toata tara pastile🤣🤣🤣. Cred ca nu stiti pe ce planeta traiti.

  19. Îmi cer scuze, dar în 1986 s-au distribuit pastile de iod către toți membrii unei familii în București, nu știu cum a fost în restul tarii , atunci am văzut ce înseamnă disperarea oamenilor , s-au călcat în picioare pentru pastilele alea …