G4Media.ro

Giurgiu: Opt cetăţeni sirieni, prinşi când încercau să intre ilegal în România…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

19 comentarii

  1. Frontiere nepazite deoarece romanii sunt un popor de hoti si voteaza cu PSDNL . Concluziile mele sunt de geniu

  2. Papi nu mai da ca imi scriu gandurile

  3. Daca nu ne criticau austrieci , treceau ca prin branza.

  4. Destept esti,le stii pe toate!

  5. ca sa vezi cum apar rezultatele cand apare presiunea UE … d-zeu cu mila dupa ce ne accepta in Schengen

  6. Acum bietii sirieni trebuie chinuiti si mai mult, sigur ca da. Nu inteleg ce inseamna migrant legal si migrant ilegal. Sirienii vin dintr-o tara de conflict la fel ca ucrainienii si pleaca in Germania. Ca sa ajunga in Germania, ei trebuie sa treaca prin mai multe tari: Turcia, Grecia, Bulgaria, Romania, Ungaria, etc.

    • Am inteles si varianta ca austriecii prin acest demers de fapt sa doreasca fortarea uniunii sa-i ajute cu migrantii ilegali sirieni care ajung la ei prin Grecia, tara Schengen.

    • Din cauza faptului ca granitele lor Schengen sunt greu de controlat, cele cu iesire la mare, multi ajung in Schengen pe acolo, din Turcia.

    • Pe ei poate i-ar fi ajutat aceste controale la vami in Bulgaria, Romania si Ungaria de fapt si nu ar vrea sa le anuleze, ca macar pe rutele astea sa nu intre.

    • Dar nu au decat sa trimita ei vamesi sa-i ajute pe greci la granita Schengen cu iesire la mare si le uram mult succes.

    • Romanii ar trebui sa boicoteze mersul la ski in Austria.

    • Romanii ar trebui sa b.o.ico.teze mersul la schi in Austria.

  7. Granicerii Romaniei stau cu arma indreptata catre propriul popr. Ei nu pot preveni niciodata invaziile, dar sunt foarte atenti sa avem spor buni la arabeti.

  8. Da oare cum au intrat in bulgaria???

  9. Frumos, asa de Schengen

  10. S-a trecut până acum, se va trece și de acum, indiferent că intrăm sau nu în Schengen.Presiunea imigrației va exista mult timp de acum.

  11. S-a dat ordin, s-au costumat unii în sirieni, i-am prins, îi eliberăm mai încolo, intrăm în Schengen!