Grupul ALDE din Camera Deputaților s-a desființat oficial după înregistrarea demisiilor a cinci parlamentari din partidul lui Tăriceanu
Cinci parlamentari au părăsit grupul ALDE din Camera Deputaţilor, astfel că acesta va fi desfiinţat, a anunţat, miercuri, preşedintele de şedinţă, Carmen Mihălcescu. „Am la mapă cinci demisii ale unor colegi parlamentari. Este vorba de doamna Graţiela Gavrilescu, domnul Gheorghe Cucşa, domnul Ion Cupă, domnul Mihai Niţă şi domnul Alexandru Băişanu. Trebuie să constatăm, să […]