
Un plic cu o substanță suspectă a fost primit vineri la Ambasada României la Paris. Cel mai probabil conținea zahăr și bicarbonat de sodiu
Update 16.25: Ministerul Afacerilor Externe a confirmat că Ambasada României la Paris a primit vineri prin poștă un plic care o cantitate de aproximativ 50 grame de praf alb. După analiza conținutului plicului suspect, instutuțiile franceze au stabilit că nu reprezintă un pericol pentru sănătate.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
Articol inițial: În cursul dimineții de vineri, la Ambasada României din Paris a fost primit prin poștă un plic conținând un praf alb suspect. Diplomații români au cerut sprijinul laboratorului criminalistic Paris, iar primele date arată că a fost o substanta inofensiva, cel mai probabil zahar combinat cu bicarbonat de sodiu, potrivit surselor G4Media.
Specialiști din cadrul laboratorului criminalistic Paris s-au deplasat vineri la sediul misiunii diplomatice. Plicul și conținutul acestuia au fost ridicate de polițiștii francezi.
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank