Simona Halep câștigă cu Marta Kostyuk 7-6(2), 6-1 și merge în turul…

Simona Halep câștigă cu Marta Kostyuk 7-6(2), 6-1 și merge în turul 3, la Indian Wells. Ar putea juca următorul meci cu Emma Răducanu

A fost nevoie de două seturi pentru ca Simona Halep să treacă în turul trei al turneului de la Indian Wells de Marta Kostyuk.

Românca a început mai greu meciul și a avut nevoie de tiebreak pentru a câștiga primul set. A câștigat la 2, iar în setul doi experiența sa a învins ambiția jucătoarei din Ucraina. A câștigat cu 6-1, fără emoții.

În turul trei al competiției ar putea-o întâlni pe Emma Răducanu, jucătoarea britanică ce are tatăl român, câștigătoare a turneului de la US Open, desfășurat în luna septembrie.
Răducanu va juca sâmbătă dimineață, în jurul orei 4, ora României, cu jucătoarea Aliaksandra Sanovich din Belarus.

Sursa foto: Facebook / Simona Halep