G4Media.ro

Presa ucraineană: Colonel rus ucis în luptele din Ucraina de un lunetist

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

29 comentarii

  1. Odihnească – se în pace în iad. Doamne ajuta!

  2. Pacificat!
    A devenit mai bun, un glont l-a mantuit.
    Nici ma-sa nu-l plange.

  3. daca mai omoara astia inca vreo zece declara putin victoria totala si pleaca acasa

    • Riscul e ca s-ar putea ca locul incompetentilor pusi de Putin sa fie luat de unii care chiar stiu ceva armata. Adica ma gandesc ca pana la urma nu sunt foarte multi doritori si cumva postul ala va fi ocupat de unul care chiar stie cu ce se mananca un razboi.

    • @Marius tata primi care sunt eliminati intr-un sistem ca al Rusiei sunt cei care stiu ce fac ca altfel nu ar fi ajuns ei acolo (ex: Romanica), deci nu iti face griji. 🙂

    • Marius, tu nu zici rau. Toata lumea se pricepe la teorie, insa cati au trecut printr-un razboi, ca sa poata spune ca au experienta? De unde crezi tu ca vor aparea unii cu experienta? Nu vezi ca majoritatea trupelor ruse e formata din baietandrii ce deabia au trecut varsta majoratului? Astia de cand se nasc si pana mor sunt betivi de cariera, nu luptatori pe front. La un moment-dat, acesti copii trimisi de Putin la moarte,se vor intoarce impotriva lui, e doar o chestiune de timp. Deja au inceput sa realizeze toti ce a facut Putin si ca au fost trimisi la inaintare…

  4. doar un porc de om mai putin, un parazit

  5. Intoxicație cu plumb…
    Putin prefera noviciok…
    La mai mulți… Iadul are locuri suficiente pt ruși

  6. Încă o dovadă că operațiunea specială decurge conform planului.

  7. Asta chiar are moaca de incasator

  8. Daca ramaneti fara generali avem noi de rezerva! Ontanu, Oprea, Iordanescu, Nastase!
    Va dam numai piese!

  9. Mulți înainte!

  10. sunt singurul care observă că trollii sovietici s-au dat la fundul kurilelor? :)))))

    • Chiar asta voiam sa spun si eu. La stirile astea trolii rusi nu mai zic nimic. De fapt ce sa mai zica?

    • De câte ori au spus că i făcătură au fost contraziși de curierul ce le aducea colivă cu dedicație din Rusia.Avea stele in loc de bomboane….

    • Cei inteligenti si pe salariu ca fanii obedienti care o fac doar din iubire inca nu.
      E clar ca stiu ce urmeaza asa ca incep sa se ascunda si sa fuga. 🙂

  11. S-a terminat programul la trolăreală!

    • Depinde din ce perspectiva privesti. 🙂

  12. Bai si le-a zis batrana aia frumos sa plece acasa sau macar sa-si puna seminte de floarea-soarelui in buzunar. Dar rusul batman-batman.

    • Si noi ii tot spunem lui Superman dar nu intelege, cred ca e vreun virus la eroii astia de desene animate. 🙂

  13. Iarta Doamne poporul rus
    De marele pacat pe care l-a facut,
    De a se lasa ispitit de diavolul rosu,
    Si pentru care patimeste de o suta de ani.
    Nimiceste Doamne tirania din Rusia
    Si reda-le rusilor speranta,
    Iubirea si credinta adevarata.
    Fa-i Doamne sa poata zambi liberi
    Dupa un secol de teroare.
    Rugati-va prieteni pentru poporul rus
    La un veac de tristete, teama si minciuna.

    (Rugaciune de la Muntele Athos pentru Sfintii martiri din familia tarista)
    Poporul rus este o victima si nu este vinovat de crimele comandate de monstrii care l-au condus : Stalin, Lenin sau Putin !

  14. Dupa ce au terminat cu generalii, au trecut la colonei? Parca norma super-soldatilor ucrainieni era de un general rus / zi.

  15. Dacă a făcut rele… Dumnezeu să-l ierte, că are și de ce!