Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Petrișor Peiu, președintele Consiliului Național de Conducere (CNC) al AUR, a infirmat miercuri pentru G4Media zvonurile legate de negocieri cu PNL pentru susținerea unui guvern liberal în cazul ieșirii PSD de la guvernare.
”Nu avem nici o discuție legată de guvernare sau susținere parlamentară a unui guvern cu nici unul din partidele din coaliție, nici cu PNL, nici cu PSD. Nu există nici o discuție, nici George Simion nu a vorbit cu Ilie Bolojan, nici eu nu am discutat cu vreun reprezentant al PNL pe această temă”, a spus Peiu pentru G4Media.
”Așa cum am fost acuzați că avem o înțelegere cu PSD până acum o săptămână, acum suntem acuzați că avem o înțelegere cu PNL. Nu există nici o înțelegere. AUR nu vrea să facă nici un guvern cu vreun partid din actuala coaliție până la următoarele alegeri”, a mai spus Petrișor Peiu.
”Tot ce vedeți acum sunt mesaje răspândite de PSD ca să justifice lupta lor cu liberalii”, a mai spus numărul 2 din AUR.
Declarația lui a venit după ce mai mulți lideri PSD au lansat atacuri la adresa PNL pentru o presupusă negociere cu AUR.