Home » Articole » EXCLUSIV Petrișor Peiu, numărul 2 în AUR: Nu avem nici o discuție legată de guvernare sau susținere parlamentară a unui guvern nici cu PNL, nici cu PSD. Tot ce vedeți acum sunt mesaje răspândite de PSD ca să justifice lupta lor cu liberalii

EXCLUSIV Petrișor Peiu, numărul 2 în AUR: Nu avem nici o discuție legată de guvernare sau susținere parlamentară a unui guvern nici cu PNL, nici cu PSD. Tot ce vedeți acum sunt mesaje răspândite de PSD ca să justifice lupta lor cu liberalii

EXCLUSIV Petrișor Peiu, numărul 2 în AUR: Nu avem nici o discuție legată de guvernare sau susținere parlamentară a unui guvern nici cu PNL, nici cu PSD. Tot ce vedeți acum sunt mesaje răspândite de PSD ca să justifice lupta lor cu liberalii
Foto: Inquam Photos / Mălina Norocea
Ascultă articolul

Petrișor Peiu, președintele Consiliului Național de Conducere (CNC) al AUR, a infirmat miercuri pentru G4Media zvonurile legate de negocieri cu PNL pentru susținerea unui guvern liberal în cazul ieșirii PSD de la guvernare.

”Nu avem nici o discuție legată de guvernare sau susținere parlamentară a unui guvern cu nici unul din partidele din coaliție, nici cu PNL, nici cu PSD. Nu există nici o discuție, nici George Simion nu a vorbit cu Ilie Bolojan, nici eu nu am discutat cu vreun reprezentant al PNL pe această temă”, a spus Peiu pentru G4Media.

- articolul continuă mai jos -

”Așa cum am fost acuzați că avem o înțelegere cu PSD până acum o săptămână, acum suntem acuzați că avem o înțelegere cu PNL. Nu există nici o înțelegere. AUR nu vrea să facă nici un guvern cu vreun partid din actuala coaliție până la următoarele alegeri”, a mai spus Petrișor Peiu.

”Tot ce vedeți acum sunt mesaje răspândite de PSD ca să justifice lupta lor cu liberalii”, a mai spus numărul 2 din AUR.

Declarația lui a venit după ce mai mulți lideri PSD au lansat atacuri la adresa PNL pentru o presupusă negociere cu AUR.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.