Rafila: Avem în fiecare an în România în jur de 25 – 35 de cazuri de malarie, toate de import
06 feb.
În România se înregistrează anual între 25 şi 35 de cazuri de malarie, toate de „import”, a declarat marţi, pentru Agerpres, ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila, care a recomandat celor care călătoresc în zone tropicale şi ecuatoriale să consulte date de la Institutul Naţional de Sănătate Publică, de la Direcţiile de sănătate publică, de la un […]