Oradea: O biserică în care slujea ministrul Fondurilor Europene, Marcel Boloș, va fi reabilitată pe bani europeni
Biserica Sfântul Duh Mângâietorul din viitorul centru de cartier Ioșia, din Oradea, va fi reabilitată pe bani europeni, relarează ebihoreanul.ro. Este lăcașul de cult în care obișnuia să slujească ministrul Fondurilor Europene Marcel Boloș când locuia în Oradea. Comisia Municipală de Urbanism și Amenajarea Teritoriului (CMUAT) a aprobat joia trecută proiectul care vizează lucrări exterioare, […]