Home » Articole » VIDEO Susținătorii lui George Simion scandează „Nicușor, demisia!” în curtea catedralei ortodoxe din Alba Iulia / Zeci de mii de participanți

VIDEO Susținătorii lui George Simion scandează „Nicușor, demisia!” în curtea catedralei ortodoxe din Alba Iulia / Zeci de mii de participanți

1141
Sursa foto: G4Media
Ascultă articolul

Susținătorii liderului partidului extremist AUR, George Simion, scandează „Nicușor, demisia!” în curtea catedralei ortodoxe din Alba Iulia.

Zeci de mii de oameni au participat la marșul organizat, luni, de AUR în cetatea Alba Carolina.

La finalul marșului, George Simion a mers la catedrala ortodoxă, în timp ce manifestanții scandau „Unitate”.

- articolul continuă mai jos -

George Simion a intrat în catedrală, iar susținătorii săi din curtea catedralei au început să scandeze „Nicușor, demisia!”

Comentarii
  • Marius Popa Buchholzer

    ” …. Susținătorii liderului partidului extremist AUR, George Simion, scandează „Nicușor, demisia!” în curtea catedralei ortodoxe din Alba Iulia….”

    Ei…. s-au dus la slujba de dumeneca! era asteptat si Daniel. Sihastrul. Care n-a avut niciodat, dar niciodata o parere sau o opinie referitoare la hauristi sau liber georgisti! Urmeaza p[salmul lui Radu Gyr!
    Aferim!

  • se va crede mihai viteazu?? sau george si calin vitejii…..astia vor ajunge credibili cand va face plopul lui ceausescu pere…..

  • IOAN FIERARU

    Jalnici ! Plâng și acum după ce Nicușor Dan i-a bătut la prezidențiale. Mă așteptam să danseze ca Trumph dar nu le mai iese. Își bat joc și în acest an de sărbătoarea națională .Sunt orice dar patrioți români NU !

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole