VIDEO Cristiano Ronaldo a marcat patru goluri pentru Al-Nassr

sursa foto: Fabrice COFFRINI / AFP

Atacantul portughez Cristiano Ronaldo a înscris joi toate golurile echipei sale, Al-Nassr, în victoria repurtată în campionatul saudit împotriva formaţiei Al-Wehda, scor 4-0, scrie News.ro.

Cristiano Ronaldo s-a dezlănţuit în deplasarea de la Al-Wehda, unde a deschis scorul în minutul 21, cu un şut cu piciorul stâng, şi l-a majorat în minutul 40, cu un şut cu dreptul.

Ronaldo şi-a completat careul de goluri în repriza secundă. Mai întâi a transformat un penalti în minutul 53, iar în minutul 61 a stabilit scorul final.

Cu aceste patru goluri, Cristiano Ronaldo a depăşit borna celor 500 de goluri reuşite în prima ligă.

Victoria cu Al-Wehda o aduce pe Al-Nassr în fruntea clasamentului, cu 37 de puncte, la egalitate cu Al-Shabab, dar cu golaveraj mai bun.

sursa: News.ro