Home » Articole » Pro-rusa Șoșoacă, derapaj grav la adresa primarului Clujului, Emil Boc, după ce acesta a interzis imnul și steagul Rusiei la campionatul de gimnastică ritmică de la Cluj: „Cine dracu ești tu, băi, avortonule, să vorbești așa, ce morții mă-tii ai făcut, mă”

Pro-rusa Șoșoacă, derapaj grav la adresa primarului Clujului, Emil Boc, după ce acesta a interzis imnul și steagul Rusiei la campionatul de gimnastică ritmică de la Cluj: „Cine dracu ești tu, băi, avortonule, să vorbești așa, ce morții mă-tii ai făcut, mă”

1269
Pro-rusa Șoșoacă, derapaj grav la adresa primarului Clujului, Emil Boc, după ce acesta a interzis imnul și steagul Rusiei la campionatul de gimnastică ritmică de la Cluj: „Cine dracu ești tu, băi, avortonule, să vorbești așa, ce morții mă-tii ai făcut, mă”
Screenshot
Ascultă articolul

Extremista pro-rusă Diana Șoșoacă s-a dezlănțuit la adresa lui Emil Boc, într-o postare pe rețele sociale, după ce edilul clujean a decis să interzică steagul și imnul Rusiei la campionatul de gimnastică ritmică, găzduit în Sala Polivalentă BT Arena, aflată în patrimoniul municipiului Cluj Napoca. Aflată în vizită la Moscova, Șoșoacă îl înjură de mamă pe Boc, sărind în apărarea Rusiei, făcându-l pe Boc „trădător, avorton, prost, râmă, jivină, bou, nenorocit Boc care în 2009 ai desființat spitale și ai nenorocit populația”.

- articolul continuă mai jos -

„Ne-ai făcut de râst, toate organizația asta internațională de gimnastică a pus România pe harta rușinii…Pentru că dacă Federația Internațională de Gimnastică a ridicat sancțiunile împotriva Rusiei, cine dracu ești tu, băi, avortonule să vorbești așa, că ne-ai făcut de rahat. Putea să fie și Papua Noua Guinee, cum să interzici tu bă unor oameni să fie ceea ce sunt, să le interzici tu identitatea..și ca și boul, în live-ul tău de prost spui că nu trebuie să amestecăm politica cu sportul, păi tu ce morții mă-tii ai făcut mă?”, spune extremista Șoșoacă în clipul pe care l-a postat pe rețele sociale.

Reamintim, Boc a decis să nu permită sportivilor ruși să folosească steagul și imnul țării în cadrul campionatului de gimnastică ritmică desfășurat la Cluj Napoca, fapt care a dus la retragerea sportivilor din competiție. Boc și-a justificat decizia, subliniind că în momentul în care a aprobat desfășurarea campionatului la Cluj Napoca, sancțiunile împotriva statului agresor erau în vigoare. El a precizat că sancțiunile au fost ridicate recent, ceea ce nu înseamnă că poate fi de acord ca simbolurile unui stat agresor să fie folosite la Cluj Napoca, într-un oraș european care condamnă agresiunea rusă asupra Ucrainei (vezi mai jos video).

Comentarii
  • Dacă organele statului nu se autosesizează, înseamnă că merită tot circul ăsta, președinte nu, guvern nu, sosoacă urlă la adresa statului și nimeni nimic…jalnic!

  • Republica bananiera Romania, made Sosoaca, Simion, Grindeanu

  • Republica bananiera Romania, made Sosoaca, Simion, Grindeanu

  • Asta nu mai e „ieșire nervoasă” sau mai știu-eu-ce scăpare, și nu mai poate fi tratată ca folclor de mahala transmis live. Este o manifestare grotescă, violentă verbal, pro-rusă în substanță și degradantă pentru orice minimă idee de spațiu public civilizat. Când un ales al statului român sare în apărarea simbolurilor Rusiei, stat agresor, și o face prin insulte abjecte la adresa unui primar român, problema nu mai ține doar de bun-simț. Ține de instituții. Justiția din România nu poate continua să privească asemenea derapaje ca pe simple „opinii”. Există o limită între libertatea de exprimare și mizeria publică agresivă, iar limita aceea a fost călcată în picioare.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.