Home » Articole » Una dintre mamele bebelușilor infectați cu COVID-19: „DSP-ul nu ne-a sunat absolut deloc”

Una dintre mamele bebelușilor infectați cu COVID-19: „DSP-ul nu ne-a sunat absolut deloc”

Una dintre mamele bebelușilor infectați cu COVID-19: „DSP-ul nu ne-a sunat absolut deloc”
Ascultă articolul

Mama unuia dintre cei 10 bebeluși infectați cu COVID-19 în Maternitatea Odobescu din Timișoata acuză că nu a primit nicio informare oficială din partea reprezentanților DSP Timiș.

Femeia a precizat pentru publicația Pressalert că a aflat de la un medic ginecolog că bebelușul ei a fost infectat cu Coronavirus: „Am vorbit cu colegele mele din salon, am fost patru, și la fel și ele au fost informate de medicii lor ginecologi. DSP-ul nu ne-a sunat absolut deloc”, spune aceasta.

- articolul continuă mai jos -

Mama bebelușului s-a declarat extrem de afectată de situație cu care se confruntă. „De două zile parcă trăiesc un film de groază. După ce am născut, totul a fost în regulă până luni. Nu se purta mască. De luni, medicii au început să poarte mască și doar o parte dintre ei. Miercuri am aflat, la fel, neoficial, de la unul dintre medici, că avem în maternitate un caz cu coronvirus. La ora 7.00, am auzit în spital că maternitatea intră în carantină. (…)”, a spus femeia, citată de Pressalert sub protecția anonimatului.

Citește tot articolul pe Pressalert

Foto: Maternitatea Odobescu, Timișoara (sursa news.ro)

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole