Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Comunitatea Corupția ucide organizează noi proteste în Piața Victoriei din Capitală, dar și în Cluj, Iași, Oradea, Timișoara, Brașov, Sibiu, Arad.
UPDATE 19:20
În Piața Victoriei s-au adunat, până la ora 19.00, peste 300 de persoane. Manifestanții scandează „justiția torturată vrem să fie eliberată”.

sursa foto: G4Media

sursa foto: G4Media

sursa foto: G4Media

sursa foto: G4Media
Știrea inițială
Calendarul protestelor din 19 decembrie:
Protestele pentru susținerea independenței justiției au început în 10 decembrie, după difuzarea documentarului Recorder „Justiție capturată”. Mii de persoane au protestat cinci zile consecutive (de miercuri până duminică) în București și alte orașe. Pe 17 decembrie a avut loc al șaselea protest în Piața Victoriei.
Oamenii cer măsuri pentru asigurarea independenței justiției, demisiile președintei Înaltei Curți, Lia Savonea, președintei CSM, Elena Costache, ministrului Cătălin Predoiu și le solicită președintelui Nicușor Dan și premierului Ilie Bolojan să ia măsuri pentru un sistem de justiție corect.
Solutia pentru rezolvarea problemelor din Justitie e demisia de buna voie si nefortata de nimeni a urmatorilor:
Savonea,Costache, Arsenie, Voineag, Marinescu si Predoiu.
Nu au livrat nimic, s-au prescris marii corupti, infractori si alte neamuri iar Justitia Corupta e Fată Mare!😦😮
Da , demisia lui Ciolacu( Ciucă ..toyota), Grindeanu, Savonea, Voineag, Marinescu, Predoiu și Savonea&Company…Altfel ..statul..de drept NU MAI EXISTĂ..nu mai există statul român…;