Mediafax
Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Capitala și județul Ilfov se află sub o avertizare Cod portocaliu de furtună și vijelii, sâmbătă, până la ora 17.00.
Potrivit meteorologilor, se vor înregistra „intensificări ale vântului care vor depăși la rafală 70…90 km/h, vijelie puternică, averse torențiale care vor acumula peste 25 l/mp, descărcări electrice, grindină”.
ISU a emis un mesaj RO-Alert prin care avertizează populația.
Știre în curs de actualizare
Sunt foarte utile aceste coduri, mereu vin DUPA eveniment.
A plouat un pic in Bucuresti dupa Ora 16 , a scazut Temperatura la 24 Grade Celsius , s-a mai Racorit si este un Miros de Aer de Munte de Busteni , dupa ploaie . Deschideti Ferestrele ! Sa intre Aer Curat !
A venit mirosul de munte si in nord-vestul capitalei, de la MUNTELE RUDENI, statia de Biogaz Chiajna…
trec pe Votca ..
Ca de obicei codul vine dupa ce s-a terminat ploaia. Ce vijelie? Ce grindina? Ce ploaie torentiala?
Ploua de mai bine de 20 min și începe și ro-alert să urle.
Mie mi se pare un trend periculos. Pentru orice ploaie de vara (nici macar n-au fost tunete sau fulgere) se trimit cate doua mesaje Ro-alert. Cand o sa fie de anuntat ceva cu adevarat important, oamenii ori or sa aiba mesajele dezactivate, ori n-o sa le mai bage in seama. Petrica si lupul…
Mirosul de Aer Curat se simte numai la Etaj la Bloc , dar jos la Parter , nu se simte Miros de Aer Curat . Stau cu Fereastra Deschisa si mai vine si un Miros de Chiftele cu Usturoi , de la vre-o Bucatarie , de la Vecini .
În centru doar a picurat 10 minute și asta a fost tot ! Chiar merita un Ro-alert, ce sa zic !? Daca tot da Arafat Ro-alert, se supără D-zeu și nu mai plouă de loc ! O să mâncăm la iarna insecte prăjite !