Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Ucraina, Regatul Unit și Polonia au lansat un nou format tripartit de cooperare menit să răspundă amenințărilor la adresa securității europene și să consolideze cooperarea economică între țări, relatează Ukrinform și LB.ua.
Anunțul a fost făcut de ministrul Afacerilor Externe al Ucrainei, Dmitro Kuleba, la o conferință de presă comună de la Kiev cu secretarul de stat al Regatului Unit, Liz Truss.
„Astăzi suntem onorați și încântați să anunțăm lansarea unui nou format tripartit de cooperare între Ucraina, Regatul Unit și Polonia”, a afirmat Kuleba.
„Polonia și Regatul Unit ne vor ajuta să ne apărăm țara. Ne vom concentra eforturile și pe cooperarea economică, comercială, energetică și lupta împotriva dezinformării”, a adăugat el.
Sursa foto: FABRIZIO BENSCH / POOL / AFP
G4, atenție la eximare. In titlu vorbiți de alianță. In text doar de un format de colaborare. Diferența e gigantica.
Cine dreq ii ameninta pe betivii aia condusi de mincinosul de Boris?