Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Spitalele militare din Sibiu, Cuj și Timișoara și-au redeschis secțiile covid, pe fondul creșterii numărului de cazuri, potrivit unui comunicat al Ministerului Apărării.
Spitalul Militar de Urgență din Sibiu și cel din Cluj au câte cinci paturi, în timp ce Spitalul Clinic Militar de Urgență are deja 19 pacienți internați.
Având în vedere creșterea numărului de infectări cu virusul SARS-CoV-2 la nivel național, Direcția medicală a MApN a dispus unităților sanitare din subordine verificarea capabilităților de suport COVID-19, pentru a permite reoperaționalizarea promptă a acestora, în termen de maximum 72 ore de la solicitare.