Home » Articole » Trei spitale militare își redeschid secțiile de covid

Trei spitale militare își redeschid secțiile de covid

Trei spitale militare își redeschid secțiile de covid
sursa foto: Inquam Photos/ Costin Dinca
Ascultă articolul

Spitalele militare din Sibiu, Cuj și Timișoara și-au redeschis secțiile covid, pe fondul creșterii numărului de cazuri, potrivit unui comunicat al Ministerului Apărării.

Spitalul Militar de Urgență din Sibiu și cel din Cluj au câte cinci paturi, în timp ce Spitalul Clinic Militar de Urgență are deja 19 pacienți internați.

Având în vedere creșterea numărului de infectări cu virusul SARS-CoV-2 la nivel național, Direcția medicală a MApN a dispus unităților sanitare din subordine verificarea capabilităților de suport COVID-19, pentru a permite reoperaționalizarea promptă a acestora, în termen de maximum 72 ore de la solicitare.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole