România a primit, vineri dimineață, 200 de concentratoare de oxigen trimise de Organizația Mondială a Sănătății a. „180 merg către spitale, 20 pentru situații de urgență. Între 5 și 10 bucăți pe spital, sunt unele care primesc mai puțin. Sunt concentratoare de 8 litri, cu o capacitate mai mare, cu siguranță vor fi un sprijin […]