Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Rectorul Universității de Vest din Timișoara, Marilen Pirtea, a confirmat pentru Edupedu.ro că locuința sa a fost atacată de hoţi, sâmbătă seară. „E revoltător să ți se invadeze spațiul intim. Nu țin acasă bani, îi țin la bancă, și nici bunuri de valoare”, a declarat Pirtea.
Acesta a precizat că nu era acasă „când s-a întamplat evenimentul”.
„Trebuie înăsprite pedepsele pentru astfel de situații, în vederea protecției cetățenilor în propriile locuințe. Dincolo de furturi, e pusă în pericol viața cetățenilor. Voi iniția modificări legislative în acest sens”, a declarat Marilen Pirtea pentru Edupedu.ro.
Pai normal daca i s-a intamplat lui trebuie facut ceva
Cand i se intampla unui cetatean obisnuit nu e motiv de a face ceva
Si oricum nu asprimea pedepselor e problema ci aplicarea lor
Gând la gând!
Acum știm ce trebuie să facem ca să se înăsprească pedepsele pentru hoți.
Păi..ne scuzați…atunci unde-i țineți ?