Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Secretarul de stat Raed Arafat a afirmat la Digi24 că specialiştii îşi doresc reluarea cursurilor „faţă în faţă”, însă trebuie luată în considerare situaţia epidemiologică, dar „dacă totul este ok, şcolile ar putea fi deschise în al doilea semestru”. Întrebat de ce nu s-au deschis acum şcolile, Arafat a precizat că perioada rămasă până la următoarea vacanţă este mică şi încă nu s-a evaluat impactul sărbătorilor de iarnă. „Posibil să se răspândească din nou, prin copii, virusul din casă în casă”, a spus Arafat, citat de news.ro
Ce inconstienta ar fi și asta!
Cum adică dacă totul e ok? Când a fost vreodată okay până acum pandemia asta??? Toți se temeau că mersul in vacanță ne decimează, dar aparent erau copii care stăteau în grupuri de 20-30 de persoane in pauze că evident că sunt reduși mintal și needucați la fel ca și părinții lor, și care aduc virusul acasă. Deschiderea școlilor este o inconștiență până la vaccinarea in masă. Change my mind
Ce inseamna ok?
Incompetent sinistru!!!