Liverpool o strivește pe Manchester United cu 7-0, în cea mai mare…

sursa foto: Facebook/ Mohamed Salah

Liverpool o strivește pe Manchester United cu 7-0, în cea mai mare victorie din istoria întâlnirilor dintre cele două echipe

Liverpool a umilit-o, duminică seară, pe Manchester United după ce a învins-o pe Anfiled cu scorul de 7-0, ceea ce a fost cea mai mare victorie din istoria întâlnirilor dintre cele două echipe.

„Liverpool a oferit o prestație completă, iar Mohamed Salah a devenit golgheterul all-time al clubului în Premier League, în timp ce Manchester United a fost copleșită pe un Anfield plin de bucurie”, a notat BBC.

După o primă repriză echilibrată, Liverpool a deschis scorul în minutul 43 prin C. Gakpo. Au urmat două goluri îscrise rapid la începutul celei de-a doua reprize de D. Nunez (47) și C. Gakpo (50) și scorul era 3-0.

Pentru cormorani au mai înscris M. Salah (66 și 83), D. Nunez (75) și R. Firmino (88).

Aceasta este cea mai mare victorie din istoria confruntărilor dintre cele două echipe, depășind victoria cu 7-1 a lui Liverpool din 1895-96 în Second Division, mai notează BBC.