Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Fostul președinte Klaus Iohannis și soția sa Carmen Iohannis au mers sâmbătă seara la Biserica romano-catolică „Sfânta Treime” din Sibiu, pentru a participa la slujba de Paști, transmite Turnul Sfatului.
Înainte de a intra în biserică, Klaus Iohannis s-a oprit pentru câteva secunde în fața jurnașitilor prezenți pentru un scurt mesaj. „Vă doresc tuturor Sărbători Pascale liniștite și Florii frumoase. La mulți ani!”, a spus acesta. „La mulți ani” a rostit și soția sa, aflată alături.
Cei doi au intrat apoi în biserică pentru a participa la slujba de Înviere.
Duminică, 5 aprilie, Paștele este sărbătorit de către creștinii catolici, protestanți și neoprotestanți. Este cu o săptămână înainte de Paștele Ortodox, care va fi sărbătorit pe 12 aprilie.
Fostul președinte Klaus Iohannis a avut prima apariție publică din ultimele luni, tot la biserică în Sibiu.
Un an nou imbelsugat si D-voastră, Majestate!
il bag in
Să fie liniștit că d-voastră in timpul mandatului de președinte? Ați distrus increderea in „liniște” pentru milioane de români.