Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Postare total neinspirată pe contul de facebook al KFC România, care se dorea o glumiță de început de an dar care în realitate e chiar jignitoare la adresa clienților: „Ia ziceți, netrebnici mici, cum v-a fost prima zi de muncă?”, întreabă PR-istul care și-a închipuit că așa i-ar putea înveseli pe potențialii clienți, urmăritori ai contului KFC, unul dintre cele mai mari lanțuri de restaurante de tipul fast-food din lume.
Cum era de așteptat, mulți dintre urmăritori n-au gustat deloc apelativul „netrebnici” (care înseamnă mizerabili, nevrednici, ticăloși, lipsiți de valoare etc).
„Deci contul de facebook al KFC e ținut de un cartof prăjit
”, a fost una dintre reacții. „Postarea asta e cel mai mișto mod de a-ți da demisia in prima zi de munca a anului.”, a fost un alt comentariu. Și lista continuă: „Așa e când stai în prăjeală”; sau ”Netrebnicii ăștia mici te-au făcut pe tine mare”.

sursa foto: captura Facebook
Dacă mă uit la cum arată Parlamentul n-aș zice niciodată că românii sunt netrebnici mici! …