Home » Articole » KFC, postare neinspirată pe facebook: „Ia ziceți, netrebnici mici, cum v-a fost prima zi de muncă?” Reacțiile n-au întârziat: „Deci contul KFC e ținut de un cartof prăjit”; „Netrebnicii ăștia mici te-au făcut pe tine mare”

KFC, postare neinspirată pe facebook: „Ia ziceți, netrebnici mici, cum v-a fost prima zi de muncă?” Reacțiile n-au întârziat: „Deci contul KFC e ținut de un cartof prăjit”; „Netrebnicii ăștia mici te-au făcut pe tine mare”

KFC, postare neinspirată pe facebook: „Ia ziceți, netrebnici mici, cum v-a fost prima zi de muncă?” Reacțiile n-au întârziat: „Deci contul KFC e ținut de un cartof prăjit”; „Netrebnicii ăștia mici te-au făcut pe tine mare”
Ascultă articolul

Postare total neinspirată pe contul de facebook al KFC România, care se dorea o glumiță de început de an dar care în realitate e chiar jignitoare la adresa clienților: „Ia ziceți, netrebnici mici, cum v-a fost prima zi de muncă?”, întreabă PR-istul care și-a închipuit că așa i-ar putea înveseli pe potențialii clienți, urmăritori ai contului KFC, unul dintre cele mai mari lanțuri de restaurante de tipul fast-food din lume.

- articolul continuă mai jos -

Cum era de așteptat, mulți dintre urmăritori n-au gustat deloc apelativul „netrebnici” (care înseamnă mizerabili, nevrednici, ticăloși, lipsiți de valoare etc).

„Deci contul de facebook al KFC e ținut de un cartof prăjit 🤟”, a fost una dintre reacții.  „Postarea asta e cel mai mișto mod de a-ți da demisia in prima zi de munca a anului.”, a fost un alt comentariu. Și lista continuă: „Așa e când stai în prăjeală”; sau ”Netrebnicii ăștia mici te-au făcut pe tine mare”.

postare KFC

sursa foto: captura Facebook

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole