Cristela Georgescu se declară nemulțumită de faptul că “două doamne îmbrăcate în negru” și care pretind că au acordul soțului său, Călin Georgescu, cheamă grupuri de susținători la locuința celor doi, recomandând adepților fostului candidat pro-rus la prezidențiale să caute “sursa înainte de a crede zvonul”.
Într-o postare pe pagina sa de Facebook, Cristela Georgescu pledează pentru dreptul la “liniște și intimitate” și la “respectarea proprietății private”.
- articolul continuă mai jos -
Iată mai jos postarea Cristelei Georgescu:
- “Vă mulțumesc din inimă pentru urări și felicitări. Atenție însă: 𝑛𝑢 𝑒𝑠𝑡𝑒 𝑧𝑖𝑢𝑎 𝑚𝑒𝑎, ci doar un alt zvon menit să vă distragă (s-a mai întâmplat de cinci ori anul acesta). Desigur, un gând bun e binevenit oricând pentru oricine, nu doar “când se spune la calendar”.
- Vreau să clarific, cu toată blândețea, două aspecte delicate:
- 1. Pentru familia noastră, zilele de naștere sau zilele onomastice sunt praguri tainice. Le serbăm prin liniște și cercetare lăuntrică, nu prin expunere, festivism și petrecere.
- 2. Două doamne îmbrăcate în veșminte negre, încurajează adesea grupuri de sustinători să vină la noi acasă, pretinzând că „au acordul lui Călin Georgescu”. Nu este adevărat. Nu susținem astfel de initiațiative cu niciun prilej, din motivele de mai sus și – în plus – pentru că nu locuim izolați, ci într-o comunitate care merită aceeași liniște și intimitate ca oricare dintre noi.
- Vă rugăm să nu dați curs organizatorilor de astfel de manifestări. Evitați să veniți neanunțați, să cântați în fața porții, să bateți în gard și să strigați insistent. Pe poartă există un mesaj scris cu respect, prin care cerem discreție și respectarea proprietății private – din păcate, aceste două persoane aleg să îl ignore de fiecare dată.
- Vă mulțumim pentru înțelegere, discernământ și inimă bună. ”
Sa intelegem ca sunteti victimele fake news-urilor? Karma is a bitch!!! :))))
:)))))))))))))))))
:)))))))))))))))))
Cum asa!?
Nu iubeati voi poporul acesta, sfant!? Acest popor… al lui Dumnezeu. Ales. Facut pe chipul Lui.
Cum sa va deranjeze ca vin acasa? Trebuie sa ii primiti! Cu apa, hrana, energie!
Am inteles ca dna Cristela este experta in „energii”.
Nu mai inteleg nimic acum…
Adica voi si votantii vostri ne pot bate pe noi la cap, dar pe voi nu :))
am un comment care nu se publica:
Cum asa!?
Nu iubeati voi poporul acesta, sfant!? Acest popor… al lui Dumnezeu. Ales. Facut pe chipul Lui.
Cum sa va deranjeze ca vin acasa? Trebuie sa ii primiti! Cu apa, hrana, energie!
Am inteles ca dna Cristela este experta in „energii”.
Nu mai inteleg nimic acum…
am un comment care nu se publica, in care remarcam acelasi lucru:
Spuneau ca ii iubesc la nebunie pe alegatori. Uite…. acum sa primeasca iubire, atunci!
Sunt complet dezamăgit! Cum, ștrengarul dac nu este cocoțat pe gardul georgeștilor?
DEMISIA! DEMISIA!
Cum asa!?
Nu iubeati voi poporul acesta, sfant!? Acest popor… al lui Dumnezeu. Ales. Facut pe chipul Lui.
Cum sa va deranjeze ca vin acasa? Trebuie sa ii primiti! Cu apa, hrana, energie!
Am inteles ca dna Cristela este experta in „energii”.
Nu mai inteleg nimic acum…
Cum, se delimitează de susținători? Au nevoie de ei doar când șarlatanul Georgescu este chemat la audieri de procurori? La sărbătorirea diverselor evenimente nu-i mai vor?
Ce semeni, aia culegi!
Slava Domnului ca nu au iesit astia ca toate tara ar fi fost in liniște și plina de cercetare lăuntrică
Slava Domnului ca nu au iesit astia ca toate tara ar fi fost in liniște și plina de cercetare lăuntrică
Slava Domnului ca nu au iesit astia ca toate tara ar fi fost in liniște și plina de cercetare lăuntrică
Adica scarpinare sub buric…