G4Media.ro

Cel puțin 57 de migranți s-au înecat, luni, în Marea Mediterană. Printre…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

16 comentarii

  1. Paaaaaaarrrrț. S-au scufundat niște doctori și arhitecți.

  2. Mai avem si vesti bune ! Ducem dorul lui Gadafi, isi apara tara si Europa de invazia subumanilor puturosi.

    • Angoasante comentarii, te întrebi ce dracu de viață au avut ăștia de sunt așa goliți de umanitate.

    • Incerc sa-mi imaginez ce gandeau oare cei din occident despre romanii care se inecau in Dunare incercand sa scape de comunism. Din moment ce nu-i inapoiau pe acestia granicerilor romani, banuiesc ca dovedeau mult mai multa umanitate fata de oamenii care si-au riscat viata pentru un viitor mai bun. Ma intreb cum isi dovedeste romanul „ospitalitatea” celebra care pretinde ca este o calitate definitorie a poporului.
      Omenia de care fac atata tam-tam nationalistii nostri de mucava inseamna si sa simti putina empatie fata de suferinta reala a unor oameni dezradacinati, pe drumuri de ani de zile uneori. Comentariile de mai sus nu arata omenie, ci doar un soi de arivism primitiv al omului care reuseste sa se urce cu chiu cu vai in barca tarilor prospere si apoi calca cu satisfactie pe degetele celor care au ghinionul de a fi ajuns cu cativa ani prea tarziu.

    • Tiberius, poti lua o senegaleza de nevasta si sa o inradacinezi tu la tine in garsoniera.
      Sau, mai degraba, un ugandez, dupa preferinta ta.

    • Da, Ana, tipic xenofob. Se ia o tara cat mai exotica, de care cu siguranta nu stii absolut NIMIC, apoi se abstractizeaza persoana venita din ace tara, se dezumanizeaza. Devine doar o cifra care strica armonia perfecta din vaderland, pateaza omogenitatea. Apoi se exprima dispretul fata de „inferioritatea” intrinseca a persoanelor venite de acolo. Totul din adapostul confortabil al anonimitatii oferite de net.
      Mi-e greata ca impart spatiul virtual cu cineva ca tine, Ana.

    • Tiberius, categoria de indivizi din care tu faci parte a facut ca eu sa-mi exprim opinia in anonimitate, pe net. Nu e deloc confortabil, te asigur.
      Doctatura conmunista, traita de mine, pare inofensiva pe langa iadul creat de voi.
      Cine nu e de acord cu ideile voastre nu are dreptul sa existe. Va e greata…

    • Vaaai, ce nasoala e viata in democratie, sub regulile occidentului. Toata lumea tanjeste dupa comunism, toti vor sa fuga din iadul apartenentei la UE. E coada la vama spre Rusia, spre Bielorusia. Cereri peste cereri de azil politic al persecutatilor care nu vor sa accepte straini.
      Ce iad traiesti tu bah? E vreun imigrant care doreste sa se stabileasca in Romania, sau doar vor sa treaca cat mai repede? Ti-a luat locul de munca, femeile, te-a convertit la mahomedanism cu forta?

  3. Ce-mi plac mie titlurile astea. Viata unui barbat nu e asa de importanta incat sa fie mentionata in titlu. Lasa sa faca boii o operatie in plus ca sa afle cati au murit. Femeile si copii, din prima.

    Ce-ar fi daca ati scrie ca „Cel puțin 57 de migranți s-au înecat, luni, în Marea Mediterană. Printre morți se numără cam 37 de barbati”

    Egalitate pe ma-sa.

  4. Europa trebuie sa isi mute granita pe tarmul Africii , asa nu se mai ineaca nimen i !

  5. PF Daniel e mandru de crestinii ortodocsi de la sectiunea comentarii. Nu e nicio rusine sa te bucuri de moartea a 50-100-10.000 de oameni, atat timp cat nu sunt frati romani ortodocsi… Ce specimene si ce religie…

  6. Atâta ură și xenofobie împotriva unor oameni care fac același lucru ca milioanele de români plecați în lumea largă.