Home » Sportz » Canicula a revenit la turneul de tenis de la Wimbledon / Aryna Sabalenka, numărul unu mondial, le-a oferit apă şi gheaţă fanilor la Terenul Central

Canicula a revenit la turneul de tenis de la Wimbledon / Aryna Sabalenka, numărul unu mondial, le-a oferit apă şi gheaţă fanilor la Terenul Central

Canicula a revenit la turneul de tenis de la Wimbledon  / Aryna Sabalenka, numărul unu mondial, le-a oferit apă şi gheaţă fanilor la Terenul Central
Aryna Sabalenka / Sursa foto: captură video
Ascultă articolul

Sportivii şi fanii au simţit impactul temperaturilor ridicate la Wimbledon, când meciul de joi dintre Aryna Sabalenka, numărul unu mondial, şi Amanda Anisimova a fost întrerupt de două ori în primul set deoarece unii spectatori se simţeau rău, relatează AP, transmite News.ro.

Fanii afectaţi de la Terenul Central erau în tribuna inferioară, neacoperită, iar în ambele ocazii Sabalenka s-a apropiat de ei pentru a le oferi o sticlă cu apă. Prima dată, le-a oferit şi o pungă cu gheaţă.

- articolul continuă mai jos -

Temperatura în timpul primului set a ajuns la 31 de grade Celsius.

Turneul pe iarbă a înregistrat o zi de căldură record în prima zi, când temperatura a urcat până la 33 de grade Celsius.

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole