România merge la Jocurile Olimpice de la Beijing cu 22 de sportivi
România va participa la Jocurile Olimpice de iarnă de la Beijing (4-20 februarie) cu 22 de sportivi, la sanie, bob, skeleton, schi alpin, schi fond, sărituri cu schiurile şi biatlon, a anunţat, joi, Comitetul Olimpic şi Sportiv Român pe pagina sa de Facebook. sursa: Agerpres.ro, sursa foto: Facebook/ Comitetul Olimpic si Sportiv Roman