La fiecare 17 secunde, un european moare de Covid-19
Europa a redevenit epicentrul pandemiei Covid-19, iar o persoană moare din cauza virusului la fiecare 17 secunde, anunță Organizația Mondială a Sănătății, citată de RFI. Directorul regional al OMS pentru Europa, Hans Kluge, a transmis joi mesajul tragic: „Europa reprezintă 28% din cazurile globale și 26% din decese cumulative în regiune. Săptămâna trecută, acest continent […]