Home » Analize » VIDEO „Unde e Jackie?” Joe Biden caută o deputată care a murit în august

VIDEO „Unde e Jackie?” Joe Biden caută o deputată care a murit în august

VIDEO "Unde e Jackie?" Joe Biden caută o deputată care a murit în august
Sursa foto: Jim WATSON / AFP
Ascultă articolul

Președintele american a întrebat unde se află Jackie Walorski, o membră a Camerei Reprezentanților care a murit într-un accident de mașină în august, în timp ce participa miercuri la un summit privind alimentația, potrivit agenției Reuters, preluată de boursorama.com.

Joe Biden a mulțumit organizatorilor conferinței înainte de a întreba: „Jackie, ești acolo? Unde este Jackie?”

- articolul continuă mai jos -

Jackie Walorski, o congresswoman republicană care a sponsorizat summitul, a murit la începutul lunii august. La momentul respectiv, Casa Albă a emis o declarație în care Joe Biden a spus că el și soția sa Jill au fost „șocați și întristați” de vestea morții acesteia.

„Aceasta este cu adevărat o gafă îngrozitoare și rușinoasă”, a scris pe Twitter Vicky Hartzler, membră republicană a Congresului din Missouri.

Purtătoarea de cuvânt a Casei Albe, Karine Jean-Pierre, a declarat că Joe Biden „recunoaște munca ei incredibilă”, adăugând că președintele american plănuise deja să primească vineri familia lui Jackie Walorski la Casa Albă pentru semnarea unui proiect de lege.

„Ea era prezentă în spiritele oamenilor”, a spus Jean-Pierre.

 


 

Comentarii
  • 😂😂😂😂😂😂 Asta i arma secreta a Sua!!! Seamana leit cu personajul din parodia Formidabilul!!! Leit!!!

    • Stai chill lake flauşat, ca nu docteaza asta ce se intampla in USA, sau ce face USA👍

    • Bai trotineta, ia o mare pooolaaa in gat si mars in rusia daca democratia nu iti place, sclavete de crinin@li!

    • Ruslan Zinin

      Biden face gafe de bătrânețe. Putin trimite 1 milion de ruși la moarte.

    • Pana una alta Biden asa batran cum e l-a ingenunchiat pe putin 🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂 asa ca ce mai conteaza daca mai uita din cand in cand, e batran si e de inteles

    • „Cand filozoful arată cu degetul spre Lună, etc si resturile privesc năuci spre deget”
      De la Truman incoace SUA nu mai este condusă de președinte.
      Cu toate astea prefer să mor obez de hotdog decât flămând de borș de varză….
      Dar ca sa simți diferența trebuie sa ai măcar dou neuroni si ăia musai să se lovească intre ei…

  • Fuck Joe Biden

    Mos Bideu e dement si e abuzat de papusarii lui. „Mandatul” Bideului e al treilea mandat a lui Obama, asa se desavarseste distrugerea Americii.

    • Care distrugere baibrabla sovietica? In ultimele 7 luni va luati pooli din toate directiile, r@tatilor!

    • Ruslan Zinin

      Mai bine ai observa distrugerea Rusiei. Zeci de mii de morți, sute de mii fugiți din țară, cine mai muncește în Rusia? Economia rusească e pe moarte.

    • Cine sunt papusarii aia nea Fook? Ii cunosti matale, cu nume si prenume?
      Sau macar din ce categorie sunt -reptilieni, globalisti, belemisti sau toate trei.

  • Sa aduca cineva niste ruble maruntzi sa platim pe trolache astia de pe aci

  • Uuu, ce-o să mai sară trolii rusofili la stirea asta!! Bine măcar că Luceafărul lor nu a dat încă in Parkinson. Sau?!

    • Marcel Furacu

      Mama ce le-ai zis-o. Cine are mai mult de doi neuroni si intelege ca mosu’ e senil e clar trol rus. Nu faceti decat sa aratati cat de limitati sunteti. Mai citeste si tu o carte caci altfel risti sa ramai cum esti.

    • Ruslan Zinin

      Când ești un ratat filorus, te agăți de orice chichiță în viața ta mizerabilă. Biden e o relicvă și tot a făcut praf Rusia.

  • Ruslan Zinin

    De ce se bucură rusnacii? Bătrânul Biden îi face praf fără efort. Și în final, postacii ruși tot în Rusia trăiesc, nu câștigă nimic.

  • Ruslan Zinin

    Putin al tău:
    -trimite 1 milion de ruși la moarte,
    -provoacă un exod de sute de mii de muncitori, omorând economia rusească,
    -„câștigă” sancțiuni aspre pentru țara lui,
    -a ridicat un val de ură internațională împotriva propriei țări.
    E mai bine cu Biden.

  • O marioneta a carei era a apus de mult.
    Puppet show e putin spus

    • Ruslan Zinin

      Tu ești marioneta lui Putin, numai că Putin e în conacul lui de la Valdai, iar tu trăiești într-o hazna. De ce sunteți voi rușii atât de patetici?

    • – Ce este o șenilă?
      – O perșoanā în vârștā.

  • USR➘istorie

    Fraților, o fi Moș Biden cum o fi, dar la cați democrați sunt in camera, nu poți sa știi detalii despre toți.

  • Joe, Jackie te asteapta cu nerabdare, cat mai curand!

  • Omul a făcut o glumă, dar cine să o guste, cei care gustă cât e ziulica de lungă doar materie primă pentru pufoaika distilată după rețeta patentată incă de pe vremea WW2, adică „nimic nu se pierde, totul se transformă în alcool de 60 de grade”…!?

  • estul_salbatic

    Cine s-a găsit sa vb de lins? Tu care lingi pesedeul zilnic, de sus pana jos și de jur împrejur.. Tocmai ce l-ai lins pe cimpeanu la articolul cu plagiatul…

  • estul_salbatic

    Ca tot s-au adunat câțiva troli pe aici… Ba băieți, băgați tare ca e nasoala rău… Dacă nu reușiți sa tâmpiți lumea o să-l supărați pe stăpânul vostru și… surprize surprize. ..va ‘mobilizează’.. 🤣 🤣 🤣

  • Mai bine cauti senatori morti, decât să ucizi copii în Ucraina.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole