Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Imagini cu un dinozaur care se prindă în horă într-o emisiune la televiziunea Etno TV circulă pe Facebook de câteva zile și sunt asociate cu evenimentele politice din această perioadă.
Sub titlul ”Meanwhile in Romania” imaginile sunt savurate de românii cărora nu le vină să creadă că se poate difuza așa ceva. ”Literally toata lumea: Oh nu pandemie! Meanwhile Romania”, scrie cineva. ”Râd și plâng at the same time”, scrie altcineva. E completat imediat: ”E de la vaccin!”. ”Chiar se întâmplă în România???”, se întreabă un altul. Vine și răspunsul: ”Suntem preistorici!”.
De fapt, prezența dinozaurului în emisiunea ”Matinali și Populari”, difuzată de Etno TV, în 1 octombrie, s-a vrut să fie un joc prin care prezentatorii au dorit să-și țină publicul atent pe întreaga durată a show-ului TV.
Sursa foto: Captură video / Facebook
Așa cum Antena 3 promovează diverse paranghelii TV, și G4media a început sa promoveze Etno TV. Tot precum Antena 3 e o trompetă de partid, și G4media combate cu ardoare pentru USR. Și s-au prins și care sunt gusturile ăstora.
Hmm .. RTVul (fugarului Ghitã) nu e televiziune de partid ?!
Am gresit siteul?
G4 e mai nou Cancan?
Si eu dansez pe muzica populara, daca beau suficient. Sunt un dinozaur si eu, la fel ca in clip.
Ai uitat de Guiță Tv și Digi TV care era antiDracnea, dar și irealitatea tv😀😀😀
Care respiratie? m-am uitat pe sarite si la minutul 18 al filmului eram pe jos de ras cu febra la falci si durere de abdominali,….si fara sonor e de-a dreptul periculos, ajungi sa ai nevoie de oxigen suplimentar, nu e pentru bolnavii de covid, e numai pentru aia cu certificat verde.