Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Purtătorul de cuvânt al USR, deputatul Ionuţ Moşteanu, a anunţat, marţi, în plen, că USR şi Forţa Dreptei depun moţiune simplă împotriva ministrului Educației, Sorin Cîmpeanu, cu titlul „România educată să fure. Sorin Cîmpeanu face şcoala de ruşine”, relatează News.ro.
„USR şi Forţa Dreptei depun moţiune simplă împotriva ministrului Cîmpeanu, moţiune care se numeşte «România educată să fure. Sorin Cîmpeanu face şcoala de ruşine»”, a spus Ionuţ Moşteanu.
El a arătat că „ministrul Sorin Cîmpeanu trebuia să plece de mult, dar ieri (luni – n.r.) am văzut o nouă investigaţie de presă care arată că este lupul pus paznic la oi de către Klaus Iohannis şi susţinut de PSD şi PNL”.
„USR şi Forţa Dreptei depun această moţiune simplă”, a mai spus Moşteanu.
Mai exista aceste partide? Vor mai intra in urmatorul Parlament aceste partide?
Doar n-o să fie doar partidul unic PSDNLUDMR!