Home » Anchete » Un primar PNL din Giurgiu se întoarce la PSD și anunță o ”hemoragie” de primari liberali: Ne-au păcălit, numai minciuni ne-au spus

Un primar PNL din Giurgiu se întoarce la PSD și anunță o ”hemoragie” de primari liberali: Ne-au păcălit, numai minciuni ne-au spus

Un primar PNL din Giurgiu se întoarce la PSD și anunță o ”hemoragie” de primari liberali: Ne-au păcălit, numai minciuni ne-au spus
Foto: G4Media
Ascultă articolul

Aurel Enache, primarul liberal din comuna giurgiuveană Comana a anunțat luni într-o conferință că se transferă la PSD, partidul din care făcuse parte înainte de a fi racolat de liberali. De remarcat că în luna august, Comana a primit vizita președintelui Klaus Iohannis, care a făcut o plimbare în parcul natural din localitate.

”PNL ne-a păcălit, ne-au făcut numai promisiuni, numai minciuni. Eu nu vreau să stau marionetă, mai bine plec de la primărie. Ne-au pus să cheltui banii pe studii de fezabilitate pentru proiecte din PNDL, din Anghel Saligny, dar nu au finanțat nici un proiect”, a declarat Aurel Enache pentru G4Media.ro.

- articolul continuă mai jos -

El a spus că în perioada următoare alți zece primari liberali se vor întoarce la PSD, partidul din care plecaseră înainte de alegerile locale din septembrie 2020.

Marius Mina, președintele PNL Giurgiu, a spus în conferința de presă că alți trei primari vor reveni la PSD: Cătălin Corbea – Prundu; Constantin Stoica – Colibași; Florin Nidelea – Clejani, potrivit publicației Opinia de Giurgiu.

Întrebat de G4Media cum se poate transfera la un alt partid fără să își piardă mandatul, așa cum prevede legea, Enache a spus că le-a cerut liderilor PNL să îi retragă sprijinul politic. ”Am discutat cu ei și le-am spus că nu mai vreau să primesc doar minciuni. Să îmi retragă sprijinul politic, că eu oricum nu mai rămân la PNL”. (Foto: Aurel Enache – stânga – și Marius Mina, președintele PSD Giurgiu / G4Media)

Comentarii
  • Ești o ființă liberă. Poți merge să trăiești in China, Rusia, Iran, sau alte locuri asemănătoare, daca EU nu îți place.

    • 13:40
      4 ore este azi timpul de asteptare
      pana la afisarea comentului
      de la ora 13:28, G4media ?
      Esti pe granita cu Ungaria, G4media ?

    • 13:40
      4 ore este azi timpul de asteptare
      pana la afisarea comentului
      de la ora 13:28, G4media ?
      Esti pe granita cu Ungaria, G4media ?
      14:02
      De ce ai schimbat textul de la 12:01, G4media ?
      De ce nu afisezi commentul Rusiaca de la 14:01 , G4media ?
      De ce nu afisezi commentul de la 14:01, „draga noastra” securitate ?
      Sa fie un comment asa de primejdios, „draga noastra” securitate ?
      Rusine „draga noastra” securitate !
      De ce nu arestezi
      senatorul Sosoaca deputatul Simion domnul Tirziu cei de la Noua Dreapta si Aur si partidul lui Chitic care vrea sa scoata tara din UE si NATO,
      „draga noastra” securitate ???

    • 13:27, 13:33, 13:38, 13:41, 13:55, 13:59, 14:01, 1408

      4 ore pana afisezi un comment, G4media?
      Esti pe granita cu Ungaria, G4media ?
      Lasa opiniile sa curga, G4media!
      Politicienii si iohannis sa-si asume daca fac m.agarii!

      Asta este un adevar -Esti o rusine nationala, iohannisule!
      B1 -Păşeşte in mijlocul oamenilor si spune ca esti agent electoral psd, iohannisule?
      B2 -Ai mintit romanii, iohannisule!
      B3 -Ai spus „fara psd” pentru capital politic si acum
      aduci la guvernare
      psd+ anexa aur,
      iohannisule!
      B4 -Ti-ai inselat partenerii, iohannisule!
      B4 -Esti la fel ca dragnea si iliescu, iohannisule!
      B5 -Esti un mincinos santajabil, iohannisule!
      B6 -Si dragnea a promis spitale noi pentru capital politic dar a mintit, iohannisule!
      B7 -Ai mintit romanii, iohannisule!
      B8 -Ajungi acuzat de c.r.i.m.e im.po.triva um.a.nitatii ca iliescu, iohannisule!
      B9 -Ce urmeaza, iohannisule?
      B10 -Sa ne scoti din UE si NATO?
      B11 -Sa ne predai lui putin?
      B12 -Sau poate Ungariei?
      B13 -Sau sa acorzi autonomie Tinutului Secuiesc in schimbul confortului tau,
      iohannisule?
      B14 -Avem dreptul sa ne asteptam la orice de la tine pentru ca esti un mincinos santajabil, iohannisule!
      B15 -Pleaca iohannisule!
      B16 -Esti o pata neagra pe fata Romaniei si risti sa te transformi in neg, iohannisule!
      B17 -Rusine, iohannisule!

    • 13:27, 13:33, 13:38, 13:41, 13:55, 13:57, 14:01, 14:10, 14:12
      4 ore pana afisezi un comment, G4media?
      Esti pe granita cu Ungaria, G4media ?
      Lasa opiniile sa curga, G4media!
      Politicienii si iohannis sa-si asume daca fac magarii!

      Asta este un adevar -Esti o rusine nationala, iohannisule!
      B1 -Păşeşte in mijlocul oamenilor si spune ca esti agent electoral psd, iohannisule?
      B2 -Ai mintit romanii, iohannisule!
      B3 -Ai spus „fara psd” pentru capital politic si acum
      aduci la guvernare
      psd+ anexa aur,
      iohannisule!
      B4 -Ti-ai inselat partenerii, iohannisule!
      B4 -Esti la fel ca dragnea si iliescu, iohannisule!
      B5 -Esti un mincinos santajabil, iohannisule!
      B6 -Si dragnea a promis spitale noi pentru capital politic dar a mintit, iohannisule!
      B7 -Ai mintit romanii, iohannisule!
      B8 -Ajungi acuzat de c.r.i.m.e im.po.triva um.a.nitatii ca iliescu, iohannisule!

    • 13,27_13.33_13.38_ 13.41_ 13.55_ 13.57_ 14.01_ 14.10_ 14.12
      Draga „noastra securitate” de ce iti este asa de frica de un comment?
      4 ore pana afisezi un comment, G4media?
      Esti pe granita cu Ungaria, G4media ?
      Lasa opiniile sa curga, G4media!
      Politicienii si iohannis sa-si asume daca fac ma.garii!

      Asta este un adevar -Esti o rusine nationala, iohannisule!
      B1 -Păşeşte in mijlocul oamenilor si spune ca esti agent electoral psd, iohannisule?
      B2 -Ai mintit romanii, iohannisule!
      B3 -Ai spus „fara psd” pentru capital politic si acum
      aduci la guvernare
      psd+ anexa aur,
      iohannisule!
      B4 -Ti-ai inselat partenerii, iohannisule!
      B4 -Esti la fel ca dragnea si iliescu, iohannisule!
      B5 -Esti un mincinos santajabil, iohannisule!
      B6 -Si dragnea a promis spitale noi pentru capital politic dar a mintit, iohannisule!
      B7 -Ai mintit romanii, iohannisule!
      B8 -Ajungi acuzat de c.r.i.m.e im.po.triva um.a.nitatii ca iliescu, iohannisule!
      B9 -Ce urmeaza, iohannisule?
      B10 -Sa ne scoti din UE si NATO?
      B11 -Sa ne predai lui putin?
      B12 -Sau poate Ungariei?
      B13 -Sau sa ac.orzi auto.nomie Tinu.tului Secu.iesc in schimbul confortului tau,
      iohannisule?
      B14 -Avem dreptul sa ne asteptam la orice de la tine pentru ca esti un mincinos santajabil, iohannisule!
      B15 -Pleaca iohannisule!
      B16 -Esti o pata neagra pe fata Romaniei si risti sa te transformi in neg, iohannisule!
      B17 -Rusine, iohannisule!

    • 13,27_13.33_13.38_ 13.41_ 13.55_ 13.57_ 14.01_ 14.10_ 14.12_14:22
      Draga „noastra securitate” de ce iti este asa de frica de un comment?
      4 ore pana afisezi un comment, G4media?
      Esti pe granita cu Ungaria, G4media ?
      Lasa opiniile sa curga, G4media!
      Politicienii si iohannis sa-si asume daca fac ma.garii!

      Asta este un adevar -Esti o rusine nationala, iohannisule!
      B1 -Păşeşte in mijlocul oamenilor si spune ca esti agent electoral psd, iohannisule?
      B2 -Ai mintit romanii, iohannisule!
      B3 -Ai spus „fara psd” pentru capital politic si acum
      aduci la guvernare
      psd+ anexa aur,
      iohannisule!
      B4 -Ti-ai inselat partenerii, iohannisule!
      B4 -Esti la fel ca dra.g.nea si ilie.scu, iohannisule!
      B5 -Esti un mincinos santajabil, iohannisule!
      B6 -Si dr.a.g.nea a promis spitale noi pentru capital politic dar a mintit, iohannisule!
      B7 -Ai mintit romanii, iohannisule!
      B8 -Ajungi acuzat de c.r.i.m.e im.po.triva um.a.nitatii ca iliescu, iohannisule!
      B9 -Ce urmeaza, iohannisule?
      B10 -Sa ne scoti din UE si NATO?
      B11 -Sa ne predai lui putin?
      B12 -Sau poate Ungariei?
      B13 -Sau sa ac.orzi auto.nomie Tinu.tului Secu.iesc in schimbul confortului tau,
      iohannisule?
      B14 -Avem dreptul sa ne asteptam la orice de la tine pentru ca esti un mincinos santajabil, iohannisule!
      B15 -Pleaca iohannisule!
      B16 -Esti o pata neagra pe fata Romaniei si risti sa te transformi in neg, iohannisule!
      B17 -Rusine, iohannisule!

    • 13,27_13.33_13.38_ 13.41_ 13.55_ 13.57_ 14.01_ 14.10_ 14.12_14:22_14.42
      Draga „noastra securitate” de ce iti este asa de frica de un comment?
      4 ore pana afisezi un comment, G4media?
      Ca si la ganita cu Ungaria, G4media ?
      Lasa opiniile sa curga, G4media!
      Politicienii si iohannis fac ma.garii!

      „Draga noastra” securitate, iohannis este o rusine nationala!
      „Draga noastra” securitate, iohannis păşeşte in mijlocul oamenilor si spune ca este agent electoral psd!
      „Draga noastra” securitate, iohannis ai mintit romanii!
      „Draga noastra” securitate, iohannis ai spus „fara psd” pentru capital politic si acum
      aduce la guvernare
      psd+ anexa aur!
      „Draga noastra” securitate, iohannis a inselat partenerii!
      „Draga noastra” securitate, iohannis este la fel ca dra.g.nea si ilie.scu!
      „Draga noastra” securitate, iohannis este un mincinos santajabil!
      „Draga noastra” securitate, si dr.a.g.nea a promis spitale noi pentru capital politic dar a mintit,
      ca si iohannis!
      „Draga noastra” securitate, iohannis ai mintit romanii!
      „Draga noastra” securitate, iohannis ajunge acuzat de cri.m.e impo.triva um.a.nitatii ca iliescu!
      „Draga noastra” securitate, ce urmeaza?
      „Draga noastra” securitate, ne scoate iohannis din UE si NATO?
      „Draga noastra” securitate, iohannis ne preda lui putin?
      „Draga noastra” securitate, sau poate Ungariei?
      „Draga noastra” securitate, iohannis ac.orda auto.nomie Tinu.tului Secu.iesc in schimbul confortului sau?
      „Draga noastra” securitate, avem dreptul sa ne asteptam la orice de la iohannis pentru ca este un mincinos santajabil!
      „Draga noastra” securitate, iohannis pleaca !
      „Draga noastra” securitate, iohannis este o pata neagra pe fata Romaniei, riscand sa devina neg!
      „Draga noastra” securitate, iohannis este o rusine!

    • „Sic transit gloria mundi”
      Dacă peneleii au ales să fie lachei ciumei roșii, vor avea parte de soarta tuturor lacheilor; silă și dispreț din partea celor care te-au creditat.

    • la hemoragia cu pricina.. poate un supozitor, o cremă, ceva..

    • Acuma că s-au luat pe interes urmează divorţul de la ciolan

      Păi pleacă la pinguinii cu ciolanul în coadă. 😄

  • Roman cinstit si cuc clocind n-o sa vedeti niciodata.

    • Vladimir Putin e un gunoi

      Exista romani cinstiti, cei de peste hotare si cei 15% captivi (pentru moment) in Romania.

    • Romanii din strainatate sunt „cinstiți” in strainatate datorita lipsei factorilor favorizanti exprimarii mimetismului genetic si oprobriului statelor invadate de spurcatii romani.

    • Ivane, ce-at fi sa te intorci la izmenele tale muscalesti ? Obielele ti le poate incalzi nevasta-ta uzbeka, la subsuoara.

    • jean valjean

      romanii „cinstiti” din strainate sunt imediat dupa albanezi la infractionalitate

    • Acuma că s-au luat pe interes urmează divorţul de la ciolan

      Te învârti numai în cercuri înalte se vede.

  • prof. Florin I. Bojor

    Schimbă numai sigla, tot FSN e 😂

    • Acuma că s-au luat pe interes urmează divorţul de la ciolan

      Oare care va fi următoarea sigla „LSD?”.

  • ce vor sa ne convinga USListii astia? ca ce? ca PNL e rau si PSD e bine? ca de fapt nu e o mare inselatorie si ca nu conteaza ca e PSD sau PNL?

    • Acuma că s-au luat pe interes urmează divorţul de la ciolan

      Nici ei nu ştiu, cred că vrea să ne convingă că toţi sunt proşti dar toţi arată cu degetul la cel de lângă ei că e mai prost decât ceilalţi. 🤣

  • „Ne-au pus să cheltui banii pe studii de fezabilitate pentru proiecte din PNDL, din Anghel Saligny, dar nu au finanțat nici un proiect” – nu in Giurgiu e firma aia facuta in aprilie, care a facut 420.000 din studii?

    • Acesti primari sint din puzderia de psdisti trecuti la limberali inainte de alegeri ?

    • Acuma că s-au luat pe interes urmează divorţul de la ciolan

      Trebuie să ai studii ca să şti cum să cheltui banii.

  • MIRELU BUJETARU

    Nu era clar că pesedezii racolati de peneleu cât ciuma rosie era în „opoziție” se vor intoarce acum la partidul stat? Au pesedezii acum toate ministerele și sursele de bani, deci nu mai are rost să stea la peneleul care a făcut greșeala mare să dea cu piciorul partidului mic usereu si să se alieze cu marea ciuma rosie care îi infecteaza și îi distruge în ritm rapid.

    • pas cu pas dispare PNL

      PNL pierde nu doar primarii racolati de la PSD, dar si membrii de partid tradati de ficus si echipa demolatoare care cerseau voturi ca sa tina PSD departe de guvernare

    • Acuma că s-au luat pe interes urmează divorţul de la ciolan

      Se întorc înapoi dacă ciolanul se duce la ceilalţi. 🤣

  • Motz, Eugen, catalin, gica, goe, m, p, s

    Cutzu (1 sept.): ”Dacă USR PLUS nu susţine dezvoltarea României, atunci să iasă în faţă şi să spună”

    Un primar PNL (29 nov.): ”Ne-au pus să cheltuim banii pe studii de fezabilitate pentru proiecte din PNDL, din Anghel Saligny, dar nu au finanțat nici un proiect”

    Ia ‘dezvoltare’ până crăpi, im.B.cilule.

    • Acuma că s-au luat pe interes urmează divorţul de la ciolan

      Lasă-l mai că e stresat, urmează odihnă.

  • Plecati cat mai multi si cat mai repede, pana nu se scufunda (pnl ul). Daca si pnleii pleaca din partid, ce mai asteptati ?

    • Acuma că s-au luat pe interes urmează divorţul de la ciolan

      Dar haios e că şi PSD-iştii se duc la alţii. 🤣

  • Romania, Stat Compromis. Traseismul ilegalizat si pe urma va dam 1/100000000 incredere.

  • PNL – PSD de la minciuna la hotie.

  • 14:14
    De ce ai schimbat textul de la 14:01 si 14:10 ,
    „draga noastra” securitate ???
    Rusine „draga noastra” securitate daca bagi pumnul in gura libertatii de exprimare !!!
    Mai mare rusinea „draga noastra” securitate sa-ti fie frica de un comentariu !

    • Ești nebun?

    • Acuma că s-au luat pe interes urmează divorţul de la ciolan

      Trece prima dată pe la SECU îţi corectează greşelile iat dacă nu ai fac ei unele, aşa ne dăm seama, bucurate că unele postări nuci nu au ajuns. 🙂

    • Acuma că s-au luat pe interes urmează divorţul de la ciolan

      Ai văzut că mi-au corectat postarea?

  • Dar dacă vreun primar ar vrea să treacă la USR îi mai retrage pnl sprijinul politic ca să rămână pe mai departe primar sau numai la psd se poate ? Că la câți traseiști din ăștia sunt nu poți fi sigur că votând pnl nu votezi de fapt psd, sau invers. Nerușinați și nesimțiți ! Fără coloană, fără doctrină, fără bun simț, doar pofta de putere !

  • Asta stie ca daca pleaca isi pierde mandatul?

    • Acuma că s-au luat pe interes urmează divorţul de la ciolan

      Merită riscul dacă este ciolan.

  • Oare de ce toti simpatizantii USR si PNL vorbesc ca ferentariștii? Bleah

    • Acuma că s-au luat pe interes urmează divorţul de la ciolan

      Aia sunt postacii PSD-isti, dar te intelegem.

  • ne-au promis ca furam, ca o sa facem bani de nu o sa putem intoarce cu lopata … numai minciuni domne! …. mergem inapoi la psd, astia cand zic ca o sa putem fura, pai o sa putem fura domne!

  • Cetateanul revoltat

    Nu va e ma rusine? nu va mai saturati de furat si de fripturism?
    Cum va uitati voi in ochii copiilor vostri cand veniti seara acasa de la „munca”? Ce le spuneti?… „hai, pupati pe tati ca i-a iesit si azi o spaga grasa!”
    Ce zic eu, cum sa va fie rusine voua ma, voi sunteti infractori la drumu’ mare!! Fiti blestemati sa va aduca aia mici portocale dupa gratii! Sigur, n-o sa fie chiar azi-maine, ca Ioha nu e Vlad Tepes. El e mai degraba un fanariot care supervizeaza si coordoneaza jaful.
    Dar nu va bucurati, „se strange lantul”… cum zicea un bun roman odinioara!

  • UNU MAI DESTEPT CÂT TOȚI pe-se-deii la un loc

    a fost la ciuma roșie…. a trecut la holera galbenă… și a revenit la matca ciumii roșii… of. vasilico beneristo… de furat să fie, că culorile nu îi deosebește…

  • Cercul mincinoșilor

    Cercul mincinoșilor! Asa arată această „clasă” obscură de „politicieni”. Timp de 32 de ani au avut monopolul și fascinația „puterii”, mutându-se dintr-o plută spartă intr-alta. Singura lor „valoare” este „ciolanul”. Unii dintre ei până și diplomele de studiu și le-au cumpărat pentru „a da bine” și a prinde o sinecură.
    Dar cu JURĂMÂNTUL SFÂNT cum rămâne ?
    „Somnul națiunii naște…”

  • Hemoragie, oarecum omofon cu blenoragie. Bacteria a fost depistata pe bancnote.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole