Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Medicul orădean Gheorghe Bumbu oferă în luna aprilir consultații și ecografii urologice fără plată la cabinetul său din Oradea, anunță Bihoreanul.
După ce și în decembrie au beneficiat de investigații gratuite sute de persoane, și în aprilie doctorul orădean se adresează celor care nu au posibilitatea să achite aceste controale urologice și ecografii și le acordă gratuit unor anumite categorii de persoane: copii, femei însărcinate, vârstnici de peste 75 de ani, șomeri, familii monoparentale, persoane cu deficiențe fizice.
Pentru a beneficia de aceste consultații și ecografii gratuite, cei interesați trebuie să se programeze în prealabil la tel. 0259-415.763.
Prof. dr. Gheorghe Bumbu este medic specialist în urologie, a profesat la Institutul Clinic Fundeni, Spitalul Clinic „Prof. Dr. Theodor Burghele” din București, la Spitalul Clinic Județean de Urgență din Oradea, iar acum lucrează în clinica proprie, Hypocrate, precum și la Spitalul Pelican.
Bumbu are o carieră profesională impresionantă în calitate de medic urolog, pionier în domeniile Uroginecologiei și Endourologiei, a fost decorat cu Ordinul „Meritul Sanitar” în grad de Cavaler, este membru de onoare al Asociației Europene Centrale în Urologie, „Profesor asociat” și Doctor Honoris Causa al Universităţii de Medicină şi Farmacie „Nicolae Testemiţanu” din Republica Moldova, „Profesor emerit” al Universității din Oradea ș.a.