Home » Anchete » Trei români s-au autodenunțat la DNA că s-au vaccinat ”la chiuvetă” în Vama Petea

Trei români s-au autodenunțat la DNA că s-au vaccinat ”la chiuvetă” în Vama Petea

Trei români s-au autodenunțat la DNA că s-au vaccinat ”la chiuvetă” în Vama Petea
Sursa foto: Poliția de frontieră
Ascultă articolul

Trei cetățeni români stabiliți în Austria s-au prezentat în această săptămâna la DNA ca să încheie acorduri de recunoaștere a faptului că s-au vaccinat la Vama Petea, au declarat surse judiciare pentru G4Media.ro.

E vorba despre celebrul dosar deschis de procurorii anticorupție la un centru de vaccinare din Vama Petea, unde medici și asistenți au pus la punct cea mai mare schemă de fraudare a campaniei de vaccinare.

- articolul continuă mai jos -

Aproximativ 3.800 de cetățeni au fost vaccinați în fals în acest centru de vaccinare, unde vaccinurile erau aruncate la chiuvetă, dar în acte apăreau ca fiind administrate.

În urma încheierii acordurilor de recunoaștere, cei trei cetățeni vor primi pedepse cu suspendare. (Foto: Vama Petea / Poliția de frontieră)

Comentarii
  • Primii sunt angajații primariei din ramnicu valcea.

  • Olivia reala mai nou vaccinata

    Nu la chiuveta ! Ci pe bune de cand am realozat ca nu e chiar asa de spariat acest vaccin !!!

    Ramane sa mai rezolv bipolarismul asta dar am inceput sa cred in stiinta , umanitate si sa nu mai cred in Aur , psd , Eugen , Mirela de la scularie sau alte personalitati mioritice sau din capul meu !

    • fost votant pnl

      asta e specialitatea dezinformatorilor de la servicii isi insusesc numele altcuiva… crezi ca pacalesti pe cineva?

    • @Olivia reala mai nou vaccinata – 😀 Spre surprinderea ta (sau nu), tocmai ce am vazut-o saptamana trecuta pe Olivia cea reala in complexul comercial Balotesti (ala in care se intra doar cu vaccinul)! Precizez ca nu este banc, nu este nimic invetat.

  • bravo olivia ! cam tirziu dar tot e bine Acum cauta sa-i luminezi si pe altii Toti astia cu mintea intreaga avem datoria sa lamurim ,, naivii ,,ca sint naivi daca cred in aur si alti dilimandrosi ca ei

    • Mirela de la sculărie sculăreasă matrițer șăfă

      Toți ăștia care v-ați vaccinat ca sa mergeți în concediu ? Ce amuzanți sunteți :))))

  • Neomarxistul

    Nu vor primi ba nimic cu suspendare. Vor primi NUP, adica neinceperea urmarii penale.

  • doiincibatek0r0vesticlol

    vaccinarea e de competenta DNA?

    asta investigheaza DNA-ul? cine se vaccineaza?

    bah da milioanele si miliardele de euro furate????? ?????? ?????????? ?????????

    prea DNA-ul se ocupa doar de fleacuri, marile prejudicii si furturi raman neatinse, nu anchetati nimic, nu descoperiti nimic, nu recuperati nimic, baronii PNL, PDL, PSD, UDMR de ce nu ii lasati fara averi si nu ii bagati la puscarie? furtul de petrol de la baza americana din Constanta???? 4 ani de zile nimic??? rusine

    • DNA-ul se ocupa de ce are voie de la stăpânire. Asa a fost mereu, justiția nu a fost niciodată independenta in Romania.

  • Ce deșeuri umane, au solicitat un serviciu, cei de acolo au riscat și i-au ajutat, apoi i-au turnat pe cei care i-au ajutat. Trădare e în firea românilor.
    Nimeni nu putea dovedi că nu au fost înțepați. Puteau spune că au închis ochii, că le e frică de ace, și nu știu ce s-a întâmplat. Oameni de nimic.

    • Probabil ca cineva din personalul medical a recunoscut si atunci nici „beneficiarii” nu prea au avut de ales.

    • Om de nimic esti tu, rusnacule. Dupa parerea ta cel care denunta o fapta ilegala, penala, e „om de nimic”? Sunt oameni care regreta ce-au facut si sunt dispusi sa suporte consecintele.

    • @mario 3 – Hai, mai, postacule, ca nu e asa de greu de inteles „au incheiat acorduri de recunoastere”, deci cumva erau deja in atentia DNA! Ce zici, are sens asa?

  • Oare cum planuiau organele sa dovedeasca in instanta ca o persoana s-a vaccinat la chiuveta?

  • Dacă ești acel dac adevărat care i-a învățat latina pe romani, un om liber, inteligent, familist, tradiționalist, naționalist, creștin ortodox, corect, muncitor, reprezentant de frunte al poporului roman, cel ales de Dumnezeu, și binteles ca ești CINSTIT atunci nu minți, nu înșeli, nu dai șpagă ca sa te dai vaccinat. Du-ti crucea pana la capăt. Fi barbata ca Sosoaca pana la final. Dacă nu, atunci este un om fără CARACTER și un HOT ORDINAR!

  • @Cineva, geto-dacii nu au fost popor latin, au fost asimilati si latinizati de strabunii romani, bateti campii cu teorii comuniste, cam de prin 1950 incoace…

  • ERAU decat 3… din 10…. Si PIEILEANU” se bucura ca iese SONDAJU”…

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole