
Traficul feroviar, întrerupt între Sinaia şi Buşteni după ce un copac a căzut pe firele electrice
Traficul feroviar este întrerupt, duminică după-amiază, între Sinaia şi Buşteni, după ce un copac a căzut pe firele electrice, fiind afectate ambele sensuri de circulaţie. Angajaţii CFR SA intervin pentru a îndepărta copacul şi a verifica liniile, transmite News.ro.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
”Compania Naţională de Căi Ferate CFR SA informează că la ora 13:37, pe raza Sucursalei Regionale de Căi Ferate Bucureşti, un copac căzut pe infrastructura feroviară a afectat linia de contact între staţiile Sinaia şi Buşteni, pe ambele fire de circulaţie, la kilometrul feroviar 125+300. Pentru remedierea avariei şi restabilirea circulaţiei în condiţii de siguranţă, a fost îndrumată Drezina Pantograf din Ploieşti Triaj”, a anunţat compania.
Potrivit sursei citate, echipele de specialitate ale CFR SA intervin pentru îndepărtarea copacului, verificarea instalaţiilor şi refacerea continuităţii liniei de contact, astfel încât circulaţia trenurilor să fie reluată în cel mai scurt timp, în condiţii optime de siguranţă.
”Până la finalizarea intervenţiilor, circulaţia feroviară pe acest tronson este temporar întreruptă, urmând ca trenurile să fie reînscrise în circulaţie gradual, în funcţie de finalizarea lucrărilor de remediere”, a transmis CFR SA.
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen BankCitește și...
Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.