Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Teatrul Alexandru Davila din Pitești a anunțat joi pe Facebook că va anula toate evenimentele culturale programate în perioada următoare, din cauza creșterii accentuate a numărului de îmbolnăviri de coronavirus în județul Argeș.
Ca urmare, atât premiera spectacolului „Cabaretul cuvintelor” cât și manifestările publice organizate la final de săptămână vor fi reprogramate.
Județul Argeș a înregistrat în ultima lună o creștere rapidă a numărului de infecții cu Covid-19, ceea ce a dus la ocuparea tuturor locurilor din spitale și trimiterea unor bolnavi în alte județe.
În ultimele două săptămâni s-a dublat numărul total de cazuri în Argeș, de la 432 în 19 iunie la 872 azi.
În acest context, șeful Direcției de Sănătate Publică Argeș, Alexandru Guiță, a demisionat.
In Romania va fi nasol. De vina e guvernul liberal, care se codește sa dea ordinul sa se dea amenzi în an electoral. Politia, ITM-ul, DSP asteapta ordinul ca sa aplice legea, fiind structuri politizate și semimafiote. Iar PSD ia bani de la ruși ca să susțină fake news-uri…
Nu cred, Judetul Arges e ROSU inchis, adica PSDist!
Pai, PSDeii in frunte cu Ciolacu sustin ca Cifrele sunt manipulate, CINE MINTE in Arges, ca sefa DSP e PSDista!!!