Home » Articole » Superliga, play-out: Hermannstadt – Universitatea Cluj, scor 1-1. Oaspeţii au egalat în minutul 90+7

Superliga, play-out: Hermannstadt – Universitatea Cluj, scor 1-1. Oaspeţii au egalat în minutul 90+7

Superliga, play-out: Hermannstadt – Universitatea Cluj, scor 1-1. Oaspeţii au egalat în minutul 90+7
Sursa foto: x.com/DFB-Team
Ascultă articolul

Formaţia Hermannstadt a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Superligii. Oaspeţii au egalat în minutul 90+7, transmite News.ro.

Hermannstadt a deschis scorul prin Stoica ’31. În minutul 90+7, clujenii au egalat prin Popa.

Golul a fost urmat de nervi şi tensiuni la marginea terenului.

- articolul continuă mai jos -

Hermannstadt: Căbuz – Opruţ, Bejan, Găman, Butean – Balaure (Oroian ’80), Murgia, (Stoica ’90) Mino Sota, I. Stoica (D. Iancu ’79) – G. Iancu (Neguţ ’66), Fonseca (Paraschiv ’66).Antrenor:Marius Măldărăşanu

U Cluj: Gertmonas – Oancea, Masoero, Thalisson, Chipciu (V. Gheorghe ’59) – Simion (Anselmo ’71), Bic (Doukoure ’59), Silaghi (Chintes ’59), Roger – Nistor, Roguljic (Popa ’46).Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Cartonaşe galbene: Iancu ’11, Mino ’59 / Nistor ’40, Thalisson ‘77

Arbitri: Marcel Bîrsan – Radu Adrian Ghinguleac, Imre-Laszlo Bucsi – Iuliana Demetrescu

Arbitri VAR: Marian Barbu, Stelian Slabu

Observator: Zoltan Szekely

Știri video

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole