Superliga: Oţelul Galaţi – FC Hermannstadt, scor 1-1. Scorul, stabilit de un…

sursa foto: Pexels

Superliga: Oţelul Galaţi – FC Hermannstadt, scor 1-1. Scorul, stabilit de un autogol şi un penalti

Formaţia Oţelul Galaţi a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Hermannstadt, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii, potrivit news.ro.

Pentru Hermannstadt a deschis scorul Lovric de la Oţelul, în minutul 70, cu un gol în propria poartă. Pentru gălăţeni a egalat Pop, în minutul 90, din penalti.

În minutul 29, un gol al oaspeţilor a fost anulat pentru ofsaid.

Oţelul: Dur-Bozoancă – Latouchent, Cisse (Zivulic ’46), Lovric, Miguel Gomes – Cisotti, Ariel Lopez (Pop ’74), Teles (Jardan ’46) – Bodişteanu (Tănasă ’21), Fatai (Cârjan ’71), Maciel. Antrenor: Dorinel Munteanu

Hermannstadt: Căbuz – Medina, Găman, Bejan, Butean – Jipa (Bucuroiu ’81), Mino, Alhassan (Biceanu ’69), Balaure (Fonseca ’89) – Iancu (Neguţ ’69), Paraschiv (Stoica ’81). Antrenor: Marius Măldărăşanu

Arbitri: Sebastian Colţescu – Daniel Mitruţi, Vladimir Urzică – Claudiu Marcu

Arbitri VAR: Florin Andrei, Sebastian Eugen Gheorghe

Observatori: Alexandru Deaconu, Cătălin Popa