Superliga: CFR Cluj – Farul Constanţa 3-1 şi clujenii se apropie la…

sursa foto: Facebook/ Fotbal Club CFR 1907 CLUJ

Superliga: CFR Cluj – Farul Constanţa 3-1 şi clujenii se apropie la un punct de lider. Constănţenii au condus cu 1-0

Echipa CFR Cluj a învins luni seara, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Farul Constanţa, în ultimul meci al etapei a 14-a din Superligă. CFR Cluj s-a apropiat la un punct de liderul FCSB, potrivit news.ro.

În minutul 25, Muhar a greşit o pasă, oaspeţii au interceptat, Louis Munteanu i-a pasat cu călcâiul lui Budescu şi acesta a deschis scorul.

Karlo Muhar şi-a răscumpărat însă greşeala cu o dublă. Mai întâi a egalat, în minutul 31, cu o lovitură de cap, apoi şi-a adus echipa în avantaj, cu golul din minutul 64. Juricic a făcut 3-1 în minutul 68.

CFR Cluj ocupă locul secund în Superligă, cu 30 de puncte, la doar un punct de liderul FCSB. Farul este pe locul 7, cu 20 de puncte.

CFR CLUJ: R. Sava – Kresic, Ajeti, M. Ilie – Mogoş (L. Mihai 90), Cvek, Muhar, Fică (Deac 82), Camora (Morgan 89) – Jefte Betancor (Juricic 46), Otele (Bîrligea 81). ANTRENOR: Andrea Mandorlini

FARUL: Aioani – M. Popescu, K. Boli, Gustavo Marins, Dussaut (Diogo Queiros 65) – Borgnino (L. Banu 79), Artean, Grameni (N. Popescu 79) – Mazilu (Rivaldinho 65), L. Munteanu, Budescu. ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Mogoş 45 / M. Popescu 27, Gustavo Marins 77

Arbitri: Marcel Bîrsan – Radu Ghinguleac, Valentin Avram – Mircea Ardelean

Arbitri VAR: Andrei Chivulete – Andrei Constantinescu

Observator: Marcel Savaniu