G4Media.ro

Șeful serviciilor de informații militare din Ucraina: asasinarea lui Denis Kireev a…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

19 comentarii

  1. Exact cum spune academicianul Teodorescu-natie națio.nalist s.ovi.$a.

  2. Stim foarte bine ce s-a intamplat atunci: cei care marsau pe incheierea pacii au fost matrasiti, britii s-au bagat puternic peste Zelebobik si i-au zis „nu face pace”. Un an mai tarziu, 150 000+ ucrainieni ucisi……..a fost bine nea Zelebobik ca i-ai ascultat pe parsivii de la London?

    • In esenta ce ai vrut sa scrii se rezuma la „Fur Nick-uri, postez pe ruble”.
      Nimic nu arata mai multa credibilitate decat curajul de a iti exprima opiniile numai sub nick-uri ciordite.

    • @Marcel Trollacu,
      iti mai aduci aminte ce insemna semnarea pacii sub conditiile impuse de rusia?
      dar cum numele tau spune totul nu are rost sa elaborez caci nu ai „grey matter”ca sa si intelegi.

    • @tarabostes

      Imi aduc aminte foarte bine, cert e ca asa conditii bune pentru ucraina nu mai pupa de la rusi astazi! Fiecare zi in plus de razboi, pe langa pierderile umane si materiale, inseamna si un deal mai rau intr-o eventuala negociere cu Rusia. Ucrainienii au picat in capcana „gambler’s fallacy”. Si ei, si aliatii lor!

    • Trollache, numai zice hop pana nu sari gardul pana acum 188.000 de pôrci ca tine zac moeti intr-o tara strainda unde au ajuns cu forta fara sa stie de ce 👍

      Este bine ca legenda „Temutei Armatei Rosii” s-a destramat…..

  3. Războiul începuse pe 24 februarie. Negocierile de pace nici nu începuseră pe 5 martie. Mai ganditi-va!

    • După logica ta,ar fi trebuit sa înceapă negocierile înainte sa între rusii în Ucraina. Precum esti candidat haur la vreun consiliu local prin Moldova,pe undeva!

    • Gicule, într-adevăr rușii au cerut negocieri, fara presa, și ucrainenilor și americanilor. Dar o parte din comentatorii de aici au aflat de situația din Ucraina și mai ales din Donbas (unde ucrainenii s-au jucat în curu’ gol pe lângă treabă aia sculata) după ce a început invazia și dintr-o singura sursă. Adică v-ați uitat la filmul Dallas după ce a fost împușcat J.R.

  4. deocamdata e prea devreme sa faci lumina in astfel de cazuri. imi aduc aminte ca citeam la vremea respectiva stiri despre acest membru al delegatiei ucrainene si primele erau despre uciderea de catre rusi a unui ucrainean, ulterior stirile fiind de genul: un spion rus infiltrat in delegatia ucraineana a fost ucis de sbu.

    deci pe cine sa crezi?

  5. Vinovat sau nevinovat, omul avea dreptul la un proces cat de cat.
    In schimb a fost ucis mișelește in stil sovietico-na.zist.

    • Asta se intampla in timp ce sovieticii bombardau Kievul si ocupasera suburbiile.
      Ce proces ca totul era sub lege martiala.
      A fost o eroare de circumstanta, a murit (posibil)nevinovat. Acum se vorbeste despre asta in loc sa se musamalizeze totul.
      E cumva plin internetul de povesti asemanatoare din Rusia? A, stai ca nu exista asa ceva. Acolo se intampla asta si pe vreme de pace, e normalitatea lor. Nu se agita nimeni.

    • Whatabo.utism pomisor, asa i?

    • Nu prea agreai procedeul, dar se pare ca il imbratisezi cu ardoare.

    • Bă Cioby uatabautismul are alta structura.
      1. Ignori subiectul
      2. Deviezi subiectul catre o problema fara o legatura directa (falsa echivalenta).
      .
      Eu am dezabatut subiectul in detaliu si am aratat apoi echivalenta 1 la 1 pe exact acelasi subiect.
      Desi probabil ca stiai deja ca doar stii pe de rost tot manualul de trollaj.

  6. Nu prea agreai procedeul,

  7. Tare g4! Filtru pe nr de cuvinte!! Inteligent