Regina egalului în Superligă: Oțelul Galați a terminat la egalitate al 11-lea…

sursa foto: Inquam Photos / Alex Nicodim

Regina egalului în Superligă: Oțelul Galați a terminat la egalitate al 11-lea meci din 15 etape

Echipa Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate vineri, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Poli Iaşi, în primul meci al etapei a 15-a. A fost al 11-lea meci egal din acest sezon pentru gălăţeni, transmite News.ro.

Gazdele au deschis scorul în minutul 31, după o greşeală comisă de Jonathan Cisse. A marcat Harrison, care a reuşit astfel primul gol pentru ieşeni. Gălăţenii au egalat în minutul 79, la primul şut pe poartă, prin Maciel. Oţelul a trecut pe lângă victorie în minutul 81, când Silviu Lung jr a respins la şutul lui Latouchent. S-a încheiat la egalitate, a unsprezecea remiză pentru Oţelul. Echipa lui Dorinel Munteanu este pe locul 10, cu 17 puncte, iar Poli Iaşi ocupă poziţia a 11-a, cu acelaşi număr de puncte.

POLI IAŞI: S. Lung jr – Martac, Katanec, Samayoa, R. Ispas – M. Bordeianu, Marchioni, C. Itu (S. Buş 46) – A. Roman (Luis Phelipe 46), Harrison (Jatoba 64), A. Gheorghiţă (M. Dumitru 74). ANTRENOR: Leo Grozavu.

OŢELUL GALAŢI: Dur-Bozoancă – Adăscăliţei (Teles 46), J. Cisse (Zivulic 46), Lovric, Zhelev – A. Lopez, Cisotti, Miguel Silva (Latouchent 46) – Maciel, Al. Pop (Fatai 56), R. Tănasă (Bodişteanu 56). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: C. Itu 22 / Miguel Silva 28, J. Cisse 45, Adăscăliţei 45+2, Zhelev 59, Latouchent 60, A. Lopes 87

Arbitri: Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Ovidiu Artene – Marius Omuţ

Arbitri VAR: Marcel Bîrsan – Mircea Orbuleţ

Observator: Cristian Nica