Rapid București debutează cu victorie, la revenirea în Liga I, după o…

sursa foto: Facebook\ FC Rapid 1923

Rapid București debutează cu victorie, la revenirea în Liga I, după o pauză de șase ani

FC Rapid Bucureşti a obţinut o victorie, 1-0 cu Chindia Târgovişte, duminică seara, pe Arena Naţională din Capitală, la revenirea sa în Liga I de fotbal după o pauză de şase ani, transmite Agerpres.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Adrian Bălan (57), cu şansă, la o contră pusă lui Doru Popadiuc.

Giuleştenii au mai avut o ocazie mare, prin Cătălin Hlistei (71), al cărui şut a fost respins de portarul Dinu Moldovan.

De partea cealaltă, Daniel Florea a ratat de două ori singur cu portarul Horaţiu Moldovan (2, 83).

Debutul meciului a întârziat cu cinci minute din cauza petardelor şi torţelor aprinse de galeria Rapidului.