Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Lideri PSD din teritoriu sunt nemulțumiți ca au pierdut voturi din cauza asemănării siglei partidului pe buletinul de vot cu sigla Partidului Social Democrat Unit, scrie bursa.ro, care citează surse anonime.
Potrivit surselor citate, există situații unde PSD ar fi pierdut cel puțin 2% la alegerile parlamentare deoarece o parte din alegătorii social democrați au confundat sigla celor trei trandafiri cu sigla celor trei lalele ale PSDU.
Surse din PSD au confirmat pentru G4Media veridicitatea informațiilor.
După numărarea a 600.000 de voturi, PSDU avea 2,34% din voturi la Camera Deputaților și un procent similar la senat.
Multi da pr0sti! Sunt destul buletine anulate cu 2 stampile.
Doar bunul simt te putea opri sa-i jignesti pe altii.
Asta ar fi un articol de interesant: cine a aprobat sigla „fantomei” PSDU? Care sigla are un singur scop….
Foarte bine să se voteze PSDU, măcar ăia NU au mai fost la ciordeala pardon gubernare
Motiv suficient ca CCR sa dispună renumărarea voturilor.