Programul sferturilor de finală ale Campionatului European U21: Echipele care joacă pe…

Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media.ro

Programul sferturilor de finală ale Campionatului European U21: Echipele care joacă pe Giulești și Cluj Arena

După ultimele două meciuri din grupa D a Campionatului European U21, disputate miercuri, se cunosc meciurile din sferturile de finală ale competiţiei, transmite News.ro.

Astfel, la 1 iulie, se dispută meciurile Georgia – Israel (Tbilisi, Stadionul Mykhail Meskhi) şi Spania – Elveţia (Bucureşti, Stadionul Giuleşti).

La 2 iulie se joacă partidele Anglia – Portugalia (Kutaisi, Stadionul Ramaz Shenghelia) şi Franţa – Ucraina (Cluj, Stadionul Cluj Arena).

Reamintim că naționala României a fost eliminată din faza grupelor. Tricolorii nu au reușit să marcheze niciun gol și au reușit un singur rezultat e egalitate, cu Croația, după două înfrângeri în fața Spaniei (3-0) și Ucrainei (1-0).