Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Procurorii DIICOT din Arad efectuează miercuri dimineață 39 de percheziții domiciliare, peste 50 de persoane urmând să fie conduse la audieri într-un dosar privind traficul de droguri.
„Dosarele instrumentate de Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Biroul Teritorial Arad vizează destructurarea unor grupuri infracționale organizate specializate în comiterea infracțiunilor de trafic de droguri de risc și mare risc și efectuarea de operațiuni cu produse știind că acestea sunt susceptibile a avea efecte psihoactive, fără a deține autorizație eliberată în condițiile legii”, se arată în comunicatul Poliției Române.
Activitățile judiciare sunt realizate împreună cu SCCO Arad, BCCO Timișoara, SCCO Caraș-Severin, BCCO Oradea, BCCO Alba, IPJ Arad, la percheziții participând și efective din cadrul Jandarmeriei Române.
Acțiunea beneficiază de suportul Biroului Tehnic din cadrul DIICOT și Direcției Operațiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române.
Minunat! Sa speram ca vinovații vor sta și pe la pușcărie. Abia aștept sa vad astfel de descinderi și în București la Casa Poporului, Palatul Victoria și Cotroceni.
„Peste 50 de persoane surprinse la plivit vor fi conduse la audieri”
1-2 kile de iarba ? :)))))))