Home » Articole » PNL se consideră „legitimat” să poarte discuţii cu partidele de dreapta, întrucât PSD este „din ce în ce mai virulent şi mai critic”, iar partidele suveraniste negociază o asociere

PNL se consideră „legitimat” să poarte discuţii cu partidele de dreapta, întrucât PSD este „din ce în ce mai virulent şi mai critic”, iar partidele suveraniste negociază o asociere

PNL se consideră „legitimat” să poarte discuţii cu partidele de dreapta, întrucât PSD este „din ce în ce mai virulent şi mai critic”, iar partidele suveraniste negociază o asociere
Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media
Ascultă articolul

Purtătorul de cuvânt al Partidului Naţional Liberal, Ionuţ Stroe, a declarat, luni, că, în contextul în care PSD este ”din ce în ce mai virulent şi mai critic”, iar partidele suveraniste discută despre o asociere între ele, PNL este cu atât mai ”legitimat” să discute cu formaţiunile de dreapta. Stroe respinge ideea ca partenerii PNL să pună condiţii înainte de discuţii, transmite News.ro.

- articolul continuă mai jos -

”O, da! Noi credem că Partidul Naţional Liberal, în acest moment, este cu atât mai mult legitimat să poarte aceste discuţii cu cât vedem că, iată, în zona suveraniştilor se încearcă a se forma o asociere de partide, în zona stângă avem un PSD din ce în ce mai virulent şi mai critic, în mod evident că e nevoie de această discuţie”, a afirmat, luni, purtătorul de cuvânt al PNL.

Întrebat despre condiţia pusă de formaţiunile politice de dreapta, aceea ca PNL să se distanţeze de PSD pentru a avea discuţii, Stroe a afirmat: ”Nu poţi să porneşti anumite discuţii condiţionând partenerul”.

”Din partea noastră a existat şi există în continuare disponibilitate şi deschidere pentru orice fel de formă politică de dreapta”, adaugă Stroe.

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole