Home » Analize » PNL începe campania de strângere de semnături pentru a doua candidatură a lui Klaus Iohannis în Piața Universității, de la ora 11:00

PNL începe campania de strângere de semnături pentru a doua candidatură a lui Klaus Iohannis în Piața Universității, de la ora 11:00

10 aug. 2019
PNL începe campania de strângere de semnături pentru a doua candidatură a lui Klaus Iohannis în Piața Universității, de la ora 11:00
Ascultă articolul

PNL începe, sâmbătă, campania de strângere de semnături pentru candidatura lui Klaus Iohannis la alegerile prezidenţiale din acest an, pentru al doilea mandat la Cotroceni, informează News.ro.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -

La lansare vor fi prezenţi şi vor susţine declaraţii de presă preşedintele PNL, Ludovic Orban, prim-vicepreşedintele PNL, Rareş Bogdan, secretarul general, Robert Sighiartău, preşedintele PNL Bucureşti, Violeta Alexandru, precum şi preşedinţii filialelor de sector ale PNL. Campania de strângere de semnături pentru candidatura lui Klaus Iohannis la alegerile prezidenţiale începe sâmbătă, la ora 11.00, în Piaţa Universităţii.

Klaus Iohannis și-a anunțat oficial candidatura în cadrul Consiliului Național al PNL care a avut loc în 8 august, în prezența a peste 3000 de delegați din toată țara. Vezi mai multe aici.

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.