Pas greșit pentru CFR Cluj: remiză acasă cu danezii de la Randers…

sursa foto: CFR Cluj

Pas greșit pentru CFR Cluj: remiză acasă cu danezii de la Randers în Conference League și ultimul loc în grupă

Echipa de fotbal CFR Cluj a remizat, joi seară, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu echipa daneză Randers, transmite News.ro. Meciul s-a disputat în grupa D a Conference League – ultima competiție valorică a fotbalului european. În urma rezultatului, echipa controlată de Neluțu Varga și antrenată de Dan Petrescu a ajuns pe ultimul loc al grupei.

Au marcat Petrila în minutul 68 pentru CFR Cluj şi Kamara în minutul 41 pentru oaspeţi.

În cealaltă partidă din grupa D, AZ Alkmaar a învins Jablonec cu 1-0, golul fiind marcat de Gudmundsson, în minutul 53.

Clasamentul grupei: 1. AZ Alkmaar – 4 puncte, 2. Jablonec – 3 puncte, 3. Randers – două puncte, 4. CFR Cluj – un punct.