Oţelul Galaţi – Petrolul Ploieşti 0-0, în etapa a 23-a a Superligii…

sursa foto: Inquam Photos / Simion Sebastian Tataru

Oţelul Galaţi – Petrolul Ploieşti 0-0, în etapa a 23-a a Superligii de Fotbal

Echipa Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Petrolul Ploieşti, în etapa a 23-a din Superligă, transmite News.ro.

La Galaţi, Maciel a trimis în bara transversală în minutul 21, iar Bodişteanu nu l-a putut învinge pe portarul Zima pe finalul primei reprize, minutul 45+1. În repriza secundă, arbitrul Szabolcs Kovacs a anulat pentru ofsaid golul lui Rusevic, din minutul 59, iar în prelungirile partidei, Relu Stoian a scos la capul lui Huja, respingând în transversală. S-a încheiat fără gol marcat, Oţelul a bifat al 13-lea rezultat de egalitate şi, cu 28 de puncte se află pe locul 10. Petrolul, care a ajuns tot la a 13-a remiză stagională, a adunat 31 de puncte şi se află pe locul 8 în clasament.

OŢELUL GALAŢI: R. Stoian – Zhelev, J. Cisse, Lovric, Miguel Silva – Lameira (Al. Pop 65), Zivulic – Maciel (Fatai 90), Cisotti, Bodişteanu – Rusevic (G. Cârjan 81). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

PETROLUL PLOIEŞTI: Zima – Papp, Meijers, Huja, Ţicu – Seto, I. Diomande (Işfan 46), Dumitriu (Irobiso 66) – Al. Musi (D. Radu 66), Grozav (Jefferson 85), Jair. ANTRENOR: Florin Pârvu

Cartonaşe galbene: Lameira 63, Bodişteanu 81 / Meijers 70, Işfan 77

Arbitri: Szabolcs Kovacs – Radu Ghinguleac, Adrian Vornicu – Vlad Baban

Arbitri VAR: Radu Petrescu – Cristina Mariana Trandafir

Observator: Augustus Constantin